Ana SayfaTürkiyeDeniz Baykal, CHP'ye önerilerde bulundu

Deniz Baykal, CHP’ye önerilerde bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’na nasihatler verdi. Hastanede tedavi gören Deniz Baykal,  “CHP gibi bir partide genel merkezin kendi tabanından uzaklaşması büyük sakıncalar doğurur.” dedi.

 CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, tedavi gördüğü hastanede ziyaretine gelen partililere tavsiyelerde bulundu. Yaklaşık 2 saat boyunca CHP hakkında konuşan Baykal, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde partiye çeşitli öneriler sundu. 

Yerel seçim öncesi düşüncelerini paylayaşan Deniz Baykal, “Genel merkezimizin cesurca aday belirlemesi gerekiyor. Daha önce şöyle konuşmuş, daha önce şuraya imza vermiş diye bakmadan, nerede kiminle kazanılacaksa onu aday göstermeli.” ifadelerini kullandı.

YILBAŞINDA TABURCU OLABİLİR

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Baykal’ın yılbaşında taburcu olabileceği değerlendiriliyor.

“CESURCA ADAY GÖSTERMESİ GEREKİYOR”

“Partimizin içinde çok yönlü tartışmaların, zaman zaman saflaşmaların yaşandığı bir dönem geçirdik. 31 Mart’taki yerel seçimler bu yıpratıcı sürecin zararlarını ortadan kaldırmak için ciddi bir fırsat. Genel merkezimizin cesurca aday belirlemesi gerekiyor. Daha önce şöyle konuşmuş, daha önce şuraya imza vermiş diye bakmadan, nerede kiminle kazanılacaksa onu aday göstermeli. Bu, ezber bozar. Parti içinde kireçlenmeleri önler. Parti içinde iç barışı güçlendirir.”

“BÜYÜK SAKINCILAR DOĞURUR”

“CHP gibi bir partide genel merkezin kendi tabanından uzaklaşması büyük sakıncalar doğurur. Bundan kaçamazsınız, er ya da geç yüz yüze gelirsiniz. Genel merkez özgüveni yüksek bir biçimde tabanla buluşabilmeli. Bunun tersini yaparak alınacak bir yol yoktur.”

‘HERKESİ HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK GEREKİR’

“Kimi çocuklarda zaman zaman psikoljik tedavisi gereken olumsuzluklar olur. Mesela kardeş der ki; ‘Sen zaten bizim evin öz evladı değilsin. Annem seni kapıcının karısından almış.’ Kardeş buna inanmaya başlar. Zaten benim istediklerimi yapmıyorlar, demek ki bu yüzden demeye başlar. O çocuğa evin öz evladı olduğunu gösterecek adımlar atmak gerekir. Partiye aidiyet de böyle bir şeydir. Bu partiye emek vermiş, partiyle bütünleşmiş herkesi, genel merkeze yakınmış uzakmış diye bakmadan hak ettiği yere getirmek gerekir. Adayları bu bakışla belirlemek gerekir.”

Deniz Baykal

“HANGİSİ ESKİDİ; LAİKLİK Mİ, ULUS KAVRAMI MI”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel ilkeleri yüz yıldır canlılığını, evrenselliğini koruyor. Hangisi eskidi; laiklik mi, ulus kavramı mı? Hiçbiri. Bugün bu ilkelerin yerine konacak başka güçlü argüman yok. Etnisitenin ve mezhepçiliğin ülkeleri nerelere götürdüğünü yaşayarak görüyoruz. Bu mirasa sahip çıkmamız lazım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz