Ana SayfaTürkiyeDeniz Baykal ile Erdoğan arasındaki son tartışmayı da Uğur Dündar yönetmişti

Deniz Baykal ile Erdoğan arasındaki son tartışmayı da Uğur Dündar yönetmişti

Binali Yıldırım’ın, CHP’li Ekrem İmamoğlu ile canlı yayında yürüteceği tartışmayı Uğur Dündar’ın yürütmesini istemesi gündeme bomba gibi düştü.

Binali Yıldırım “Benim tercihim tartışmayı Uğur Dündar‘ın yönetmesi olur” diyerek topu Uğur Dündar’a atmıştı. Yılların usta gazetecisi Uğur Dündar’dan Yıldırım’a “İki lider arasındaki son canlı yayını da 17 yıl önce ben yönetmiştim. Adil olacağıma şüphe yok” sözleriyle yanıt geldi.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Ekrem İmamoğlu ile çıkacağı televizyon yayını için “Bir stüdyoda çekilsin. Programı kimin yöneteceği konusu benim için farketmez. Mesela tecrübeli olması bakımından Uğur Dündar’ı tercih ederim. Ama başka birini istiyorlarsa ona da eyvallah” sözlerine Uğur Dündar yanıt verdi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre Dündar, “Sayın Binali Yıldırım’a bana duyduğu güven için teşekkür ederim. Böyle bir sorumluluk bana tebliğ edilirse son derece adil olacağımdan beni tanıyan ve takip eden kimsenin kuşkusu yoktur. Ortak yayının ayrıca demokrasimizi güçlendireceğine inanıyorum” diyerek şu sözleri kaydetti:

“Türkiye’de iki lider arasındaki son canlı yayın tartışması 2002 seçimlerinden hemen önce, en yüksek oyu alacağı anketlerde ortaya çıkan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında gerçekleşmişti ve onu ben yönetmiştim. Yayından sonra her iki lider bana içtenlikle teşekkür etmişlerdi. O yayının son derece dürüst ve adil bir yayın olduğu iki liderin de ortak görüşüydü.”

Dündar, “Ben yarım asırdır televizyonculuk yapıyorum, yıllarca TRT’de çalıştım. 1990’larda da siyasi parti liderlerinin katıldığı açık oturumları ben yönetirdim” dedi ve programın bir stüdyoda yapılması fikrine de destek verdi:

“Tabii ki bir ortak yayın düşünülmeli. Örneğin TRT İstanbul Televizyonu’nun stüdyoları kullanılabilir ve isteyen kanallar ortak yayınla bu programı seyircilerine yansıtabilir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz