Ana SayfaTürkiyeDeniz Baykal'ın kızı yeni parti kuruyor! İşte yeni partinin adı

Deniz Baykal’ın kızı yeni parti kuruyor! İşte yeni partinin adı

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal 'Halk Parti' adında yeni bir parti kuruyor. Ankara'da kulisler bu flaş gelişmeyi konuşuyor.

CHP’de Muharrem İnce’nin kendine has bir hareket başlatmasının ardından bir flaş gelişme daha yaşandı. Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal ‘Halk Parti’ adında yeni bir parti kuruyor.

Hürriyet’ten Yalçın Bayer’in aktardığına göre Halk Parti ismindeki yeni oluşumun lideri Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal olacağını iddia etti.

Bayer, bugün köşesinde “Antalyalı parti’ hikayesinin ardındaki gerçekler CHP aşındırılıyor…” başlıklı yazısında “İktidar kanadında CHP’nin Kemalist kanadı gıdıklanıyor, ağır eleştiriler yapılıyor. Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı. CHP’den yeni bir parti mi doğdurulmak isteniyor? Evet, dışarıda ‘üflenen’lere göre böyle” görüşünü savundu.

Adı Halk Parti

Bayer, “Partinin kurucuları olarak Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimleri gündeme getiriliyor. Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var İsmi ‘Halk Parti’ olacakmış… Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış. En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor. Muharrem İnce de gelebilir mi? CHP’nin ‘ağır’ bir abisi ‘Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz’ diyor. Özet mi: Bu bir ittifak partisi olabilir, arkasında şimdiden ‘kontenjan’ hesabı vardır” diye yazdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri