Ana SayfaTürkiyeDeniz Zeyrek'ten bomba iddia! Süleyman Soylu'nun yerine Hakan Fidan

Deniz Zeyrek’ten bomba iddia! Süleyman Soylu’nun yerine Hakan Fidan

Son günlerin en popüler figürlerinden biri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. Bakan’ın Hadi Özışık’ın YouTube kanalında söyledikleri hala tartışılmaya devam ederken Sözcü’den Deniz Zeyrek de bomba bir iddia ortaya attı.

Deneyimli gazeteci Deniz Zeyrek, olası bir kabine değişikliğinde Süleyman Soylu’nun yerine İçişleri Bakanlığ koltuğuna oturacak ismin Hakan Fidan olacağını iddia etti.

Hatırlanacağı gibi dün de gazeteci Özlem Gürses, Süleyman Soylu’nun gönderilmek istendiğini belirtmişti.

Gazeteci Deniz Zeyrek, olası bir kabine değişikliğinde Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması halinde yerine Hakan Fidan’ın gelebileceğini yazdı.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, son günlerde kabine değişikliği yapılacağında dair dolaşan listeyi bugünkü köşesine taşıyarak, “Ülkede işler ne zaman ters gitse, Ankara’da ‘kabine değişikliği’ senaryoları konuşulur. Birileri gönlünden geçenleri yazar, birileri ise akıllı tahminler yapar. Yine öyle bir süreç yaşıyoruz” yorumunu yaptı.

Zeyrek olası bir kabine değişikliğinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerini MİT Başkanı Hakan Fidan’ın alabileceğini belirtti.

İşte Deniz Zeyrek’in o satırları:

Süleyman Soylu, istifa edip vazgeçmesini anlatırken “Yarın belki başka bir şey olacak. Bu sefer ‘gitme’ diyenler teşekkür edecekler” demişti.

Bunu ilk kabine değişikliğinde görevden alınacağı beklentisine yormak mümkün. Soylu giderse, İçişleri Bakanlığı’na en yakın isim MİT Başkanı Hakan Fidan. Güvenlik bürokrasisi ile yıllardır birlikte çalışıyor ve Soylu giderse ortaya çıkabilecek büyük boşluğu bir tek o doldurabilir,

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri