Ana SayfaTürkiyeİzmir depremini bilen deprem uzmanı Fox Haber'de

İzmir depremini bilen deprem uzmanı Fox Haber’de

Deprem uzmanı Övgün Ahmet Ercan kimdir? İzmir depremini nasıl bildi büyük merak konusu. Deprem uzmanı Prof. Övgün Ahmet Ercan bu akşam Fox haberdeydi.

İzmir depremini bilen Övgün Ahmet Ercan kimdir? Jeofizik yüksek mühendisi olan Prof. Övgün Ahmet Ercan bu akşam Fox Haber’de Selçuk Tepeli’nin sorularını yanıtladı. Depremi bilen deprem uzmanı olarak ün yapan Prof. Övgün Ahmet Ercan kimdir?

Deprem uzmanı Övgün Ahmet Ercan kimdir?

Bu akşam Fox ekranlarında İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremi ve bundan sonra yaşanacak ihtimalleri değerlendiren deprem uzmanı Övgün Ahmet Ercan, bölgenin jeotermal haritasını analiz etti.

Övgün Ahmet Ercan bundan tam 12 gün önce büyük İzmir depremi konusunda uyarmıştı. Sözcü gazetesine mülakat veren ünlü deprem uzmanı, 19 Ekim’de Ege Denizi’nde meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki depremin ardından, bölgede yine büyük bir deprem olabileceğini söylemişti.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan Türk bilim adamı, jeofizik yüksek mühendisi bir deprem uzmanıdır. Prof. Ercan aynı zamanda, Türk Dili araştırmacısı, gazeteci, yazar, ve sivil toplum örgütçü. Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın da büyük torunudur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri