Ana SayfaTürkiyeDepremden bir gün sonra mucize kurtuluş

Depremden bir gün sonra mucize kurtuluş

Depremin ardından enkaz altında kalan insanları kurtarmak için çalışmalar bütün hızıyla ve büyük bir titizlikle sürerken, 20 saat sonra bir kişi daha enkazdan kurtarıldı.

Kurtarma çalışmaları devam ediyor

Merkez Üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan kurtarma çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar enkaz altından 44 kişi kurtarıldı. Elazığ’daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü “Azize” isimli kadın da enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı. 20. saatte bir kişi daha enkazdan kurtarıldı. Çalışmalar enkaz altından gelebilecek seslerin duyulabilmesi için çok sessiz ve hassasiyetle sürdürülüyor.

Çalışmalar enkaz altından gelebilecek seslerin duyulabilmesi için sessiz bir şekilde yürütülüyor. Enkaz altında olduğu değerlendirilen vatandaşların yakınları da endişeli bekleyişini sürdürüyor.

Elazığ’ın Mustafa Paşa Mahallesi’nde yıkılan binanın enkazı altında kalan Gülsüm İnce, yakınlarını cep telefonuyla arayarak, enkaz altındaki yerini söyledi. Arama çalışmalarını izleyen yakınlarının verdiği bilgiler ışığında, AFAD çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdı.

Gülsüm İnce, depremden yaklaşık 13 saat sonra elinde cep telefonuyla enkaz altından çıkarılarak, hastaneye kaldırıldı.

14 saatin ardından bir kadın daha enkaz altından kurtarıldı.  Mustafa Paşa Mahallesi’nde toplam 7 kişi enkaz altından kurtarıldı.

Elazığ’ın Gezin ilçesinde ise hamile bir kadının da aralarında olduğu 3 kişi enkaz altından kurtarıldı.

Enkaz altında kalan Hatun Yamış da 13. saatte hafif yaralı olarak enkaz altından sağ çıkarıldı.

Depremin ardından 17. saatte ise Elazığ’da enkazdan bir kişi sağ olarak kurtarıldı.

Elazığ’da Merkez Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki çöken binada, AFAD ve UMKE başta olmak üzere ekiplerin yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarında, bir kişi 17 saat sonra sağ çıkarıldı.

Yaralının çıkarılması sırasında çevrede kurtarma çalışmalarını izleyen vatandaşlar, ekipleri alkışladı. 

Kurtarma çalışmalarının 20. saatinde Mustafa Paşa Mahallesi’nde bir kişi daha enkazdan sağ çıkarıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri