Ana SayfaTürkiyeDepremin üzerinden daha 24 saat bile geçmeden! Enerji Bakanı Fatih Dönmez: Her...

Depremin üzerinden daha 24 saat bile geçmeden! Enerji Bakanı Fatih Dönmez: Her şeyi devletten beklememek lazım

Elazığ’daki depremin yaraları henüz sarılmamışken, yaşanan felaketin üzerindeh daha 24 saat bile geçmeden Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in “Her şeyi devletten bebeklemek lazım” sözleri kamuoyunda rahatsızlık yarattı.

Elazığ’da meydana gelen depremle ilgili  HaberTürk canlı yayına bağlanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı” dedi.

“Aslında maalesef Anadolu coğrafyası deprem bölgesi, depremle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bunun için de gelişmeleri yakından takip etmemiz gerekiyor. Altyapılar, gerekse üst yapıların depreme karşı nasıl dayanaklı hâle getirileceği, hasarların nasıl minimalize edilebileceğine dair dünyada güzel örnekler var. 2000 yılındaki depremden sonra Türkiye’de birçok standart gözden geçirildi ve ilave tedbirler alındı. Burada tabii her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Devlet daha çok denetleme ve düzenleme amaçlı bir misyon üstleniyor ama vatandaşlarımız da bu konuda hassasiyet göstererek gerekli tedbir almasında fayda var” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri