Ana SayfaTürkiyeDerya Yanık yeniden keşfedilmeyi bekliyor! Beklerken de Şehir Üniversitesi'ne saldırıyor

Derya Yanık yeniden keşfedilmeyi bekliyor! Beklerken de Şehir Üniversitesi’ne saldırıyor

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’ın İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında attığı naif tweet bile rahatsızlık yarattı. Avukat Derya Yanık önce İsmail Kılıçarslan’a tepki gösterdi ardından da anlamsız, temelsiz argümanlarla Şehir Üniversitesi’ne saldırdı.

Geçmişte hükümet medyasını savunmak adına televizyon televizyon dolaştırılan Derya Yanık, belli ki yeniden keşfedilmeyi bekliyor.

İşte Derya Yanık’ın hükümet medyasına adeta “Beni yeniden keşfedin” diye yakaran ve twitter’da ışıl ışıl parlayan o tweetleri…

Belli ki Derya Yanık dersini çalışma gereği bile duymadan aklına estiği gibi, işine yarayacağı şekilde ele almayı seçmiş Şehir Üniversitesi meselesi.

İşte Derya Yanık gibi birinin asla görmek istemeyeceği İstanbul Şehir Üniversitesi gerçeğinden birkaç ayrıntı…

Halk Bankası mahkemeye eksik ve yanıltıcı bilgi sundu.

Halkbank hatalı ve hukuka aykırı ekspertiz raporu hazırlattı.

Teminatı olan borç teminatsız hale getirildi.

Şehir Üniversitesi’nin raporu yok sayıldı.

Hukuka aykırı olarak alınmış olan ihtiyati haciz kararına hukuki bir gerekçe üretmek amacıyla Halkbank tarafından sunulan hatalı ve hukuka aykırı tespite dayalı ekspertiz raporuna dayanarak teminatı olan bir borç teminatsız hale getirilmiş ve ihtiyati haciz kararının devamı yolunda bir karar alınması sağlanmıştır. İstanbul 18. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin bu karan icra iflas Kanununun 45. Maddesinde düzenlenen “önce rehine müracaat kuralına” ve 257. Maddesinde düzenlenen kanunun emredici hükümlerine aykırıdır ve Üniversitemiz tarafından arara karşı derhal itirazda bulunulacak ve istinaf yoluna başvurulacaktır.

Ayrıca Mahkeme’den, hatalı ve hukuka aykırı tespite dayalı ekspertiz raporunu hazırlayanlar hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 257. Maddesinde düzenlenen “Görevi Kötüye Kullanma Suçu” ve Türk Ceza Kanununun 288. Maddesinde “Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçu” yönünden Cumhuriyet
Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulması talep edilmiştir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz