Ana SayfaTürkiyeDEVA AK Parti ile ittifak mı kuruyor? Babacan'dan flaş açıklama

DEVA AK Parti ile ittifak mı kuruyor? Babacan’dan flaş açıklama

DEVA lideri Ali Babacan, Habertürk kanalında Fatih Altaylı’nın “AK Parti ile ittifak kurar mısınız” sorusuna net yanıtlar verdi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, katıldığı canlı yayında gündemi değerlendirdi. Babacan konuşmasında “Kazanımlar elden gider mi” soruna, ‘Korkmayın daha iyi bir alternatif geliyor’ diyerek cevap verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “İlk istifa mektubum 2009’dur. Çünkü insan kaynağı ile ilgili bozulma vardı. 2011 yılında ikinci istifamı verdim. Sonraki senelerde sorunlar çok büyüdü ve kangren gibi her yeri sardı” açıklamasını yaptı.

‘HÜKÜMET SORUNLARI İNKAR EDİYOR’

HaberTürk TV’de Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Babacan “Şu andaki hükümet işin kolayını buldu, sorunları inkar ediyor. ‘Yok öyle bir şey’ diyor, çıkıyor. Toplumdan çok koptular.” dedi. öte yandan Babacan, ‘Korkmayın daha iyi bir alternatif geliyor’ dedi.

Babacan canlı yayında Kazanımlar elden gider mi” soruna, ‘Korkmayın daha iyi bir alternatif geliyor’ diyerek cevap verdi.

Babacan, iktidarı, ‘İnsanlarla araya mesafe koyarak, kendinizi koruma duvarları ile çevirerek, külliyeye kendinizi hapsederek, vatandaştan kopup, sorunları inkâr ederek bu ülkede faydalı bir şey üretemezsiniz.’ diyerek eleştirdi.

Programda enflasyon ile ilgili görüşlerini de ifade eden Bababan, “Cumhurbaşkanı’nın verdiği ‘5 marketin üzerine gidin’ talimatı başlı başına enflasyonun kaynağıdır.” dedi.

‘PUTİN’İN BİR YANLIŞI OLMADI BİZE DİYOR 34 ŞEHİT VERDİK’

Dış politika konularına da değinen Babacan, Erdoğan’ın Putin ile ilgili yaptığı açıklamayı hatırlatarak “‘Putin’in bir yanlışı olmadı bize’ diyor. 34 şehit verdik. Onu herhalde yanlıştan saymıyor.” diye ekledi.

Babacan Meral Akşener’in adaylık ile ilgili yaptığı açıklama ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ise, ‘Her siyasi partinin genel başkanı şuan ki sisteme göre doğal cumhurbaşkanı adayıdır işin doğalı budur, parlamenter sistemde ise her partinin genel başkanı başbakanı adayıdır doğal akış bu’ dedi.

Fatih Altaylı’nın Ak Parti ile bir ittifak söz konusu olur mu sorusunu ise Babacan, “Bizim Ak Parti ile bir araya gelmemiz ihtimal dışı öyle bir durum olsa biz niye ayrılalım” diye cevapladı.

İttifak olasılıkları ile ilgili olarak Babacan, ‘seçim günü gelip çattığında o günkü eğilimlere göre, toplumdan gelen taleplere göre her parti de aday çıkarabilir, ortak aday da olabilir’ şeklinde konuştu.

‘VATANDAŞ HAMASETTEN YILDI’

Kendisinin sakin duruşu nedeniyle eleştirenler olduğu yönündeki soruya ise Babacan, “Benim tiyatro sanatına çok saygım var ama siyasetin sahici olmasından yanayım, sinirlendiğim zaman çok az olur ama bazen oluyor insanlık hali ama vatandaşlarımızın bu kavga ortamından, hamasetten yıldığını görüyoruz vatandaş kararlı bir duruş görmek istiyor bu da en önemli hakkı vatandaşın ben işin doğal akışına bırakmış durumdayım” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri