Ana SayfaTürkiyeDEVA Partisi'nden kan donduran tespit: Her 4 gençten 1'i işsiz

DEVA Partisi’nden kan donduran tespit: Her 4 gençten 1’i işsiz

Kurulduğu günden bu yana özgün kurumsal kimliği ve parti politikalarıyla Türk siyasi hayatına merhaba diyen DEVA Partisi, en iddialı olduğu alan olan ekonomide de yine söylenemeyeni söylemeye devam ediyor.

DEVA Partisi Genel Başak Yardımcısı Doğa Şanlıoğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden çarpıcı bir tespit yaptı. Şanlıoğlu, Türkiye’de her dört gençten birinin işsiz olduğunu söylerken, OECD verilerini kaynak gösterdi.

Gelecek Partisi ekonomi kurmaylarının, parti kurulduktan bir ay sonra (Ocak 2020) kamuoyuyla paylaştığı ekonomi raporunda, her dört gençten birinin işsiz olduğu vurgulanmış ve bu gençler “ev genci” olarak tarif edilmişti. Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan da bu durumu beka problemi olarak nitelendirirken, Genel Başkan Danışmanı İbrahim Turhan ise gençlerin yurt dışına gitmek istediğinin altını çizerek, bu durumu kabul edilemez olduğunun altını çizmişti.

Gelecek Partisi, geçtiğimiz hafta resmi sosyal medya hesapları üzerinden genç işsizleri konu alan Arıza Var isimli kısa bir film yayınlayarak konuya dikkat çekmişti. Film, sosyal medyada da büyük yankı uyandırmıştı.

Gelecek Partisi’nin aylardır gündemde tuttuğu genç işsizlik meselesini DEVA Partili bir ismin yeni öğrenmiş olması ise sosyal medyada “bu arkadaşlar biraz geriden geliyor herhalde” şeklinde yorumlara neden oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri