Ana SayfaTürkiyeDEVA Partili ismin evine şok baskın! Ünlü güvenlik uzmanı gözaltına alındı

DEVA Partili ismin evine şok baskın! Ünlü güvenlik uzmanı gözaltına alındı

DEVA Partisi’nin güvenlik uzmanı ismi Metin Gürcan’ın dün gözaltına alındığı öğrenildi. Gürcan’ın gözaltına alınma gerekçesi siyasi casusluk olarak bildirildi.

DEVA Partili Metin Gürcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘siyasi casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alındığını duyurdu.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Metin Gürcan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla, gözaltına alındığını duyurdu.

Gürcan yaptığı açıklamada, “Siyasi casusluk suçlaması ile gözaltına alınıyorum. Polisler evde… Arama yapıyorlar. Şok oldum. Desteğiniz istiyorum” mesajını paylaştı.

Gürcan’ın İstanbul’daki evinden gözaltına alındığı öğrenildi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın TSİ saat 10.30’da açıklama yapması bekleniyor.

Babacan’dan açıklama

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2020 yılına ait bir soruşturması kapsamında Metin Gürcan’ın gözaltına alındığı bilgisinin kendisine ulaştığını belirtti.

DEVA Partisinin hukukçularının bu konuyla yakından ilgilendiklerini belirten Babacan, “Eğer siyasi bir nitelikteyse, eğer hedef partimize yönelik bir tutumsa, DEVA kadrolarını asla yolundan alı koyamaz. Tekrar vurgulamak istiyorum; eğer bu işin arkasında siyasi bir niyet varsa, siyasi motivasyonla yapılıyorsa buradan açık açık söylüyorum; biz yolumuza devam ediyoruz. DEVA kadrolarını asla yıldıramazlar” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri