Ana Sayfa Türkiye Dalga geçmiyor gayet ciddi! Bahçeli: Başkanlık sistemi Türkiye'nin hızına hız katacaktır

Dalga geçmiyor gayet ciddi! Bahçeli: Başkanlık sistemi Türkiye’nin hızına hız katacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın reform çıkışına göndermede bulundu ve ülkede muhteşem bir kalkışın yaşanacağını savundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın reform çıkışına göndermede bulundu ve ülkede muhteşem bir kalkışın yaşanacağını savundu.

MHP’nin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamlar yapan Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin aradığı ve ihtiyaç duyduğu tarihi bir yönetim reformu olarak devrededir. Gereken ve planlanan diğer reformların birbirine eklemlenerek ifa ve icrası Türkiye’nin hızına hız katacaktır. Bizim demokrasi kültürümüz engindir, erdemlidir, enerjiktir, ne bir toz, ne de leke barındıracaktır. Biz gelecekten umutluyuz, yarının bugünden daha iyi olacağına inanıyoruz” yorumunu yaptı. 

Devlet akılla yönetilir

Yalnızca tarihimize baksak dahi, bugüne örnek olacak pek çok davranış kalıbını görmemiz mümkündür. Devlet duyguyla değil akılla yönetilir. Devlet ve millet baki, bizler ise faniyiz.

Bugün Türkiye’nin ayak bağlarından kurtulması, başını yükseklere kaldırması, kronik sorunlarının üstesinden geniş bir mutabakatla gelinmesi her devlet ve siyaset insanının ortak sorumluluğudur.

Dünyaya açılan bir Türkiye istiyoruz

İçe kapanmış bir Türkiye değil, dünyaya açılan, milli ve manevi müktesebatıyla kıtaları aşan dinamik, dengeli, atılgan, yeni fikirlere yatkın, girişimcilere fırsat sunan, ön alan, öncü olan, övgüyle adından söz ettiren bir Türkiye hepimizin kalpten dileğidir. Cumhur İttifakı işte bu ortak dileği gerçekleştirmek için mücadele etmektedir. Büyüyen bir Türkiye, kafaları küçücük olanları mahcup edecektir.

Zenginleşen bir Türkiye, insanımızın ekonomik sorunlarını istismar eden siyaset kalpazanlarını ters köşeye yatıracaktır. Gücüne güç katmış, demokrasisiyle, hukukuyla, ekonomisiyle, iş adamlarıyla, üretim kabiliyetiyle, güvenceli yatırım ortamıyla, üretken karakteriyle, hepsinden mühimi milli birlik ve kardeşlik kültürüyle dünyada parmakla gösterilen bir Türkiye’ye kısa sürede ulaşmak samimi gayretimizdir.

Kuyu kazmak yerine birbirimize kol kanat germeliyiz.  İftira atmak yerine birbirimizin hakkını savunmalıyız. Kavga etmek yerine kucaklaşmanın sıcaklığını tercih etmeliyiz.Küsmek yerine sevmenin güzelliğini seçmeliyiz. Birbirimizi devirmek ve değirmen gibi öğütmek yerine dağ gibi, dev gibi birbirimize destek vermeliyiz. Başka Türkiye yoktur, gelecek hayali kurduğumuz bir başka vatan, başka bir coğrafya yoktur, olmayacaktır.

Yargılamadan birbirimizi anlamalıyız

Ne yapacaksak, neyi başaracaksak, nereye ulaşacaksak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ruhuna bağlı kalarak ve ancak aziz Türk vatanında yaşayarak gerçekleştirmek zorundayız.

Yargılamak yerine birbirimizi anlamaya çalışmalıyız.

Kuşatılan bir Türkiye gerçeği ortada duruyorken, ne zaman kaybına, ne insan israfına, ne de gelecekten tasarrufa halimiz vardır.Kapımıza da kalbimize de vuran buyursun diyoruz. Ama milli ve manevi gerçeklerimize sadakat ve riayeti de vazgeçilmez kabul ediyoruz.

Ekonomide açılan ya da açılacak yeni ufuklarla, demokrasi ve hukuk alanlarında kuvveden fiile geçecek sağlam ve sağduyulu hamlelerle fasit çemberin kırılacağını, muhteşem bir kalkışın yaşanacağını düşünüyorum.Bu irade bizde vardır, bu istek bizde vardır, bu irfan bizde vardır, başarı da bizim hakkımızdır.

Takip Et

20,443BeğenenlerBeğen
17,675TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Kimse Perinçek’in yarın kim ya da ne olacağını bilmiyor! Serhat Ramay yazdı

Geçmişin hayaletleri bugün Türkiye’de yeniden var olmak için büyük bir çaba içinde. O sevimli hayaletlerden biri de Perinçek. Sadece bir anıdan ibaret aslında. Her gün...

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk’tan 5 Aralık mesajı: Gelin Geleceği birlikte inşa edelim

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk, 5 Aralık 1934'te kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 86. yıl dönümü vesilesiyle...

Habibe Başer: Kadınların kotalarla sınırlanmadığı, eşit temsil edildiği günler gelecek!

Gelecek Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkı elde edişinin 86. yıl dönümü...

Volkswagen CEO’su açıkladı: Milyar dolarlık fabrika, Türkiye’ye siyasilere güvensizlik yüzünden gelmemiş

Alman otomobil devi Volkswagen’ın CEO’su Herbert Diess, Manisa’da milyar dolarlık yatırım ile açılması planlanan fabrikadan neden vazgeçtiklerini açıkladı. Daha...

Editörün Seçtikleri

Diyanet faizden milyonlarca lira kazanmış

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bankalar üzerinden faiz geliri elde ettiği ortaya çıktı. İmamların maaşının faizsiz katılım bankaları üzerinden ödenmesi talimatı veren Diyanet İşleri...

İnsan göre göre şeklinde başlayan atasözünün devamı nasıldır? Milyoner sorusunun cevabı

Kim Milyoner Olmak İster 30 bin liralık soru. İnsan göre göre şeklinde başlayan atasözünün devamı nasıldır? Milyoner sorusunun cevabı nedir? İnsan göre göre şeklinde başlayan atasözünün...

Dev klüpten karar: Stadyumun adını ‘Diego Armando Maradona’ olarak değiştirdiler

Karar, taraftarın da isteği ile, Napoli Belediyesi tarafından alındı. Napoli takımının stadı San Paolo’nun ismini, kısa süre önce hayatını kaybeden Arjantinli futbol...

Abdullah Başcı’dan Bartın çıkarması!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, Bartın'da katıldığı Ulus İlçe Kongresinin ardından esnaf ve vatandaşla bir araya geldi.

Aliyev’den Fransa’ya tepki: Çok istiyorlarsa Ermeniler’e Marsilya’dan toprak versinler

Fransa Senatosu, Dağlık Karabağ’ın bağımsızlığının tanınması yönünde Fransa Hükümeti’ne çağrıda bulunurken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in tepkisi sert oldu. Aliyev,...