Ana SayfaTürkiyeDevlet Bahçeli'den Hulusi Akar'a altın kaplama silah

Devlet Bahçeli’den Hulusi Akar’a altın kaplama silah

Gazetelerin Ankara temsilcileriyle yemekte buluşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kuran, altın kaplı silah ve Türk bayrağı hediye ettiğini ilk kez açıkladı.

İşte Devlet Bahçeli’ye gazetecilerin sorduğu sorular ve yanıtları…

ABD’nin Suriye’den çekilme tavrını samimi buluyor musunuz?

Bunu bilemeyiz. Bunu ülkeyi yöneten değerli şahsiyetlerin değerlendirmeleriyle kamuoyuna paylaşmaları gerekir. Türkiye’nin teröre karşı keskin bir tavrı vardır. Bu süreci kesintiye uğratmamak için bu operasyonu yapmalıyız. 

Dünyadaki ekonomik kırılganlıkları ve Türkiye’de yapılan hamleleri nasıl buluyorsunuz? Suriye’de olası operasyonda rejimle bir görüşme olma durumu olabilir mi?

Bütçe görüşmelerinde MHP kendi tasarrufunu ortaya koymuştur. 2018 yılında hükümetin uyguladığı ekonomik politikaları desteklediğimizi ortaya koymuştur. Türkiye’nin Esed rejimiyle görüşmesi taraftarı değilim. Bu Türkiye için büyük kayıp olur. Orada demokrasi yoluyla Esed’i Suriye’den kurtarması gerekir. Türkiye’nin bu çok yönlü politikası takdire değerdir. Türkiye şimdi Batı ve Doğu’yu şekillendirecek şekilde yürütülmesi çok önemlidir. 

Sayın Recep Tayyip Erdoğan İstanbul ya da Ankara’da Ortadoğu’nun geleceği için küresel güçler zirvesi yapmalıdır. Türkiye kabuğunu artık yırtmıştır. Dünya beşten büyüktür sözü doğru bir sözdür. 

CHP’li Özgür Özel’in Hulusi Akar’a yönelik sözleri için neler diyeceksiniz? 

O şahsın çirkin ve aşağılayıcı bakış açısından en çok zararı bu şahıs görür. Şu an toplumda itibarı sıfıra inmiştir. 

Hayatımda yapmadığım bir şeyi yaptım. Hulusi Akar Paşa’ya Kur’an-ı Kerim, altın kaplama silah ve Türk Bayrağı hediye ettim. Hulusi Paşa, Kur’an’a, silaha, bayrağa sahip çıkmıştır. 

Cumhur ittifakında adaylar belirlendi mi? Özellikle ilçe adaylar ve meclis adaylarında ortak liste olacak mı?

Bu önemli ve hayırlı bir ittifaktır. Yenikapı ruhunun devamıdır. 51 ilde herkes kendi adayıyla çıkacak, 30 büyükşehirde prensip anlaşması var. Cumhur ittifakı da yüzde 52’nin altına düşmemeli. 

Binali Yıldırım Cumhur ittifakının gelişmesinde yapıcı yaklaşımlarıyla dikkat çeken bir kişi. 

Büyükşehirlerde Adana, Mersin ve Manisa’da adaylarını ortaya koymuştur. 

Osmaniye’de iki aday mı olacak? 

Çarşamba günü yaptığımız görüşmede: Sayın Cumhurbaşkanı Osmaniye’de aday göstermeyeceğini söyledi. Bende bu jestin karşısında Rize’den aday göstermem diye düşündüm.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz