Ana SayfaTürkiyeDevlet Bahçeli'den Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması

Devlet Bahçeli’den Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması

Ankara’daki şehit evinde Kemal Kılıçdaroğlu’na atılan yumruk ve yapılan saldırı hakkında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değildir” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkin saldırıyla ilgili açıklamada bulundu. Bahçeli, “Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değil. İçişleri Bakanlığı çok yönlü araştırma yapmalı. Köy halk teker teker dinlenmeli. Bir parti lideri nereye, nasıl gideceğini araştırmalı.” dedi.

Kabulü mümkün değil

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bir şehidimizin cenaze namazına katılmak için gitmiş olduğu Akkuzulu Mahallesinde karşı karşıya kaldığı olaydan memnuniyet duymak mümkün değildir. Bu bir siyasi partinin hele hele iktidar partisinden sonra Meclis’te sayısal çoğunluğu bulunan bir siyasi partinin liderine yapmak yakışık almaz, kabulü mümkün değildir.

Bahçeli: Tedbir alarak gitmeliydi

Ama bir bilgi olarak söylüyorum. Bir siyasi partinin lideri nereye nasıl gideceğine kendisi araştırmalı danışmanlarına sormalı parti yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunulmalı ve ondan sonra da eğer gitmeyi çok uygun bir zemin olarak görüyorsa her türlü ihtimalin de tedbirini alarak gitmesi lazımdır. Şimdi Çubuk Akkuzulu Mahallesi’nde en son mahalli idareler seçimlerinde Cumhur İttifakı 1260 oy almış, yüzde 73.30 oranında. CHP artı İYİ Parti ittifakı 169 oy yüzde 9, 83. Yani gerilim içinde yapılmış olan bir seçim iddiası var, bu seçim ortamında siz yüzde 9 oy aldığınız yere Mehmetçiğin cenaze namazına katılmak için gitmeyi düşünüyorsunuz. Ama orada karşılaşacağınız bir olayı neyle izah edeceksiniz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz