Ana SayfaMagazinDevrim Yakut kitap mı yazdı? Oyuncu Devrim Yakut'un yazdığı kitabın adı ne

Devrim Yakut kitap mı yazdı? Oyuncu Devrim Yakut’un yazdığı kitabın adı ne

Devrim Yakut kitap mı yazdı? Oyuncu Devrim Yakut'un yazdığı kitabın adı ne? Başarılı oyuncu Devrim Yakut dizi ve film sektörü dışında hünerlerini sergileyeceği başka bir alana yöneldi. Devrim Yakut’un ilk öykü kitabı Aklımın Aynalı Çarşısı raflarda yerini aldı. Detaylar ise haberimizde.

Devrim Yakut kitap mı yazdı? Oyuncu Devrim Yakut’un yazdığı kitabın adı ne? Başarılı oyuncu Devrim Yakut dizi ve film sektörü dışında hünerlerini sergileyeceği başka bir alana yöneldi. Devrim Yakut’un ilk öykü kitabı Aklımın Aynalı Çarşısı raflarda yerini aldı. Detaylar ise haberimizde.

Devrim Yakut kitap mı yazdı?

Sevilen oyuncu Devrim Yakut’un ilk öykü kitabı Aklımın Aynalı Çarşısı, Küsurat Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Oyuncu Devrim Yakut’un kitabı Aklımın Aynalı Çarşısı’nda 14 bağımsız öykü yer alıyor.

Devrim Yakut, aklının aynalı çarşısındaki anılarını ortaya çıkararak okurlarına şöyle sesleniyor: Birazdan ömrü sahnelerde, setlerde geçtiği için en büyük hayalini gerçekleştirmeye bir türlü vakit bulamamış bir oyuncunun tabiri caizse ‘dünyanın durmak zorunda kaldığı bir zamanda’ gerçekleşmiş hayaline ortak olacaksınız. Elinizdeki kitap 24 Mart 2020-27 Mayıs 2020 tarihleri arasında ortaya çıktı. Hayatı rafa kaldırmak yerine raftakilere bakarken… Yazmayı tutkuyla isteyip zamansızlıktan kalemi eline alamayan birine hayatın tatlı bir hediyesi… Hayatıma giren, seven, anlatan, dinleyen, giden, ihanet eden, yalan söyleyen, nefret eden, mucizeleriyle gönendiren, kandıran, engelleyen, yol açan, sarıp sarmalayan, iyileştiren, öğreten, gösteren, kılavuz olan, ayna olan herkes… Aklımın Aynalı Çarşısı sizlersiniz. Bin teşekkür hepinize. Ve çok değerli okur, Aklımın Aynalı Çarşısı’na hoş geldiniz. İyi gezmeler. İyi ki varsınız.

“Ömrümün en heyecanlı günü olabilir”

Oyuncu ve yazar Devrim Yakut’un gündelik hayatın içindeki o sıradan, bir o kadar da sıra dışı hikâyeleri özenle topladığı kitabı Aklımın Aynalı Çarşısı ile kendinize dair hikayeler bulacaksınız. Sade bir dile yazılmış bu birbirinden güzel ve farklı öyküler oldukça sürükleyici.

Devrim Yakut Instagram hesabından kitabı ile ilgili paylaşım da yaptı. Başarılı oyuncu Devrim Yakut yaptığı paylaşımına, “Ömrümün en heyecanlı günü olabilir bugün…Yazmayı öğrendiğim günden beri kurduğum hayal gerçek oluyor. Aklim, ruhum hep bir Aynalı çarşıydi… Bilen bilir. Şimdi o çarşıyı birlikte gezme vakti. Bana yoldaşlık edecek herkesle kalbim birlikte atıyor. AKLIMIN AYNALI ÇARŞISI bugün raflarda…Emeği geçen her kalp kalbimde♥️” notunu düştü.

 

Devrim Yakut kimdir?

1968 yılında doğdu. İlk ve ortaöğrenimini yurdun çeşitli yerlerinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalıştı. Aynı kurumdan emekli oldu.

Yine uzun yıllardır çeşitli tiyatro okullarında oyuncu adaylarına ders vermekte; tiyatro, sinema ve dizi alanında çalışmalarına devam etmektedir. Keşanlı Ali Destanı, Kelebeğin Rüyası, Düğün Dernek, Bana Masal Anlatma, Ekşi Elmalar, Cesur ve Güzel, Aile Arasında, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? adlı dizi ve filmlerde rol almıştır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri