Ana SayfaTürkiyeDile kolay 22 yıl geçmiş! Cihan Öztunç'un istifa mektubunu içiniz kan ağlayarak...

Dile kolay 22 yıl geçmiş! Cihan Öztunç’un istifa mektubunu içiniz kan ağlayarak okuyacaksınız

Ak Parti İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Cihan Öztunç son derece duygusal bir veda mektubuyla AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden uzaklaşmasını ve Davutoğlu’na kirli siyasi operasyonla el çektirilmesini içine sindiremediğini belirten Cihan Öztunç’un istifa mektubu duygu yüklü satırlara sahip.

Recep Tayyip Erdoğan ilk siyasi yasağını aldığında, 16 yaşında okuldan kaçıp, üzerimde okul kıyafeti ile eyleme katılıp ertesi gün Akit Gazetesi’nin manşetinde kendimi gördüğüm günü dün gibi hatırlıyorum.

22 yıl geçmiş dile kolay. Çok şey yaşadık. gençliğimizin en aksiyonel yıllarını bu hareketin hizmetinde geçirdim. Açıkçası söylenecek herşey söylendi, konuşulacak her şey konuşuldu.

Son zamanlarda partimle çok ciddi kopuşlar yaşadım. AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden ayrılma sürecini içim kan ağlayarak izledim ve görevde olduğum dönemlerde gereken itirazları parti içinde yaptım.

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocamızın genel başkanlık ve Başbakanlık’tan kirli siyasi bir operasyon ile el çektirilme sürecini hiç bir zaman içime sindiremedim.

Gelinen nokta Gençlik Kolları İstanbul il Yöneticiliği. Gençlik Kolları İstanbul Başkan Yardımcılığı, Anakademe il Yöneticillği ve İstanbul il Başkan Yardımcısı olarak 15 yıldır aralıksız hizmet ettiğim AK Parti ile aramızda kalan son bağ olan üyelik bağını sonlandırıyor, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocamız ile birlikte değerlerimize bağlı kalarak yeni bir siyasi dönemi inşa etmek üzere AK Parti’den istifa ediyorum.

Cihan Öztunç

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz