Ana SayfaTürkiyeSabah yazarından Süleyman Soylu'ya eleştiri: FETÖ listesi neden eksik

Sabah yazarından Süleyman Soylu’ya eleştiri: FETÖ listesi neden eksik

FETÖ başta olmak üzere terör örgütleri ile irtibatlı iş adamlarının mal varlıklarına el konulması için yayınlanan listeye Sabah yazarı Dilek Güngör’den itiraz geldi.

FETÖ başta olmak üzere terör örgütleri ile irtibatlı iş adamlarının mal varlıklarına el konulması için yayınlanan listeye Sabah yazarı Dilek Güngör’den itiraz geldi. Resmi Gazete’de yayınlanan listede 377 isim vardı. Sabah yazarı, İçişleri Bakanı Soylu ve Maliye Bakanı Elvan’ın imzasının olduğu listeye itiraz etti.

Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen Sabah yazarı Dilek Güngör, listede eksiklerin olduğunu, gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın imzasıyla 377 kişi ve kuruluşun “Malvarlığının Dondurulması Kararı” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Malvarlığı dondurulanlar arasında FETÖ, PKK, IŞİD, DHKP-C üyesi olduğu belirtilen isimler yer aldı.

Sabah yazarından Soylu’nun yayınladığı listeye itiraz

Sabah yazarı Dilek Güngör, “FETÖ listesi neden eksik” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Güngör, listede eksiklikler olduğu belirterek şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de bir liste çıktı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, terör finansmanının önlenmesi kapsamında FETÖ/ PYD, DEAŞ, PKK/KCK, DHKP-C Terör Örgütleri’yle irtibatlı 377 ismin mal varlıklarını dondurma kararı aldı.

Elbette, geç de olsa çok önemli bir adım…

Fakat, özellikle 205 kişinin olduğu FETÖ/PYD listesi dikkat çekici…

Neden mi?

Listede, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, Ekrem Dumanlı, Abdullah Aymaz, Akın İpek, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç, Şerif Ali Tekalan, Hidayet Karaca gibi isimler bulunuyor.

Ama FETÖ’nün finansörü bazı işadamlarının adı yok.

Misal, aile fertlerinden birçoğu hapiste olan Boydak’tan da, firar eden Alfemo’nun sahipleri Davulcuoğlu ailesinden de kimseyi göremedim…

“LİSTENİN YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMESİNDE FAYDA VAR”

İngiltere’ye kaçan Akın İpek ile annesi ve çocuklarının isimleri var. Ancak bildiğim kadarıyla İpek’lerin zaten şahsi mal varlıkları çok az… Olanlar da birkaç küçük arsa ya da konut…

Hatta şöyle söyleyeyim, Koza Grubu’nda bugüne kadar hiç soruşturma açılmamış olan çocukların mal varlıklarını dondurma kararı yarın öbür gün yurtdışı davalarında aleyhimize bile çıkabilir.

Sonra, Ali Akbulut’tan Hakan Şükür’e, Ahmet Said Kavurmacı’dan Enes Kanter’e, Fatih Baltacı’dan Hanefi Bak’a, Dumankaya ailesinden Nakipoğulları’na hatta Emre Uslu’ya kadar birçok isme yer verilmemiş.

Aker’in, Akın Çorap’ın, Aynes Gıda’nın sahipleri de listede yok.

Kim nasıl hazırladı bilmiyorum.

Ancak bana kalırsa listenin yeniden gözden geçirilmesinde fayda var.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri