Ana SayfaTürkiyeDilek Güngör'den 'Cumhur İttifakı parçalandı' diyenlere tepki

Dilek Güngör’den ‘Cumhur İttifakı parçalandı’ diyenlere tepki

Sabah yazarı Dilek Güngör, Cumhur İttifakı’nın parçalandığının neden düşünüldüğü ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Sabah yazarı Dilek Güngör, “İttifak değil fitnecilerin hayalleri parçalandı” başlıklı yazısında, Başkan Erdoğan’ın “Türkiye İttifakı” söyleminden hareketle fitne pompalamak isteyenlerin, ittifak bitti söylemlerine karşı MHP ve AKP tarafından sert açıklamalar yapıldığını açıkladı. Bu konunun başından beri o malum güruh tarafından kasıtlı bir şekilde yanlış aksettirildiğini savunan Güngör’e göre, ittifakı parçalayamadıkları gibi kazdıkları çukura kendileri düştü!

Dilek Güngör’ün yazısının bir kısmı şu şekilde:

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye İttifakı’ ifadesinden sonra bir güruhun başlattığı “Cumhur İttifakı parçalanıyor” algısı tamamen çöktü. Zira ittifakın iki ortağı iki gündür öyle sert açıklamalar yapıyor ki… Umarım, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ardından dün Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden TOBB’un 75’inci Genel Kurulu için geldiğim Ankara’da Başkan Erdoğan’dan dinlediğimiz açıklamalar bu arkadaşların çenesini kapatmaya yetmiştir.

Açıkçası, konu başından beri o malum güruh tarafından kasıtlı bir şekilde yanlış aksettirildi. Onlar nasıl algılamak istiyorlarsa toplumu da öyle iknaya çalıştılar.

Düşünsenize, Başkan Erdoğan’ın “Türkiye İttifakı” söyleminden hareketle fitne pompalamak isteyenlere göre, adında Türkiye geçen bir ittifakta ideolojisi ve hayat görüşü Türk milliyetçiliği üzerine kurulmuş, milli bir doktrinden çıkan, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üzerinde tutan bir parti olmayacaktı.

Ama kim Türkiye aleyhinde duruyorsa onun yanında saf tutan, her türlü terör örgütüyle kol kola giren, ülkenin algısını bozmak için çabalayanlar orada olacaktı.

Hem de, Türkiye’nin dört bir yandan ekonomik ve siyasi olarak kuşatılmaya çalışıldığı bir dönemde…

Halbuki, bana sorarsanız, Başkan Erdoğan’ın ilk günden itibaren kastettiği ‘Türkiye İttifakı’ ifadesi siyasi bir tanımlamadan daha öte bir şeydi.

Milli bir kavram olarak ortaya atılmıştı.

Toplumun sosyolojik anlamda kenetlenip, vatan ve bayrak ortak paydasında buluşması, 82 milyonun ülke için birlikte mücadele vermesi ve kucaklaşma projesiydi.

Ama dedim ya, malum güruh, bu ifadeyi öyle evirip öyle çevirdi ki…

Sonunda ittifakı parçalayamadıkları gibi kazdıkları çukura kendileri düştü!

Haber: Hatice Çakmakçı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz