Ana SayfaTürkiyeDiplomatik cahil!

Diplomatik cahil!

Medya Notu’nun geçen hafta gündeme getirdiği ‘Schulz’ meselesi bugün Ahmet Kekeç’in köşesine konu oldu. Anlaşılan Ahmet Kekeç Medya Notu’nun gizli bir hayranı oluvermiş.

Geçen hafta yayınladığımız o haberin temel iki ekseni vardı.

Akıl sağlığından artık ciddi ciddi endişe duyduğumuz Ahmet Kekeç gibileri daha net anlasın diye maddeler halinde yazalım.   

1. Madde: Bir mektupla Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılamayı amaçlayan Trump’a Pelikancı medyanın sağır dilsiz olması.

2. Madde: Geçmiş yıllarda Pelikancılar Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un bir sözünde yeri göğü inletmişti. O açıklamasında ne demişti Schulz: Biz Erdoğan ile bir anlaşma yapmadık, biz Türkiye Cumhuriyeti ile anlaştık. Biz Davutoğlu’nun başkanlığındaki Türk hükümeti ile anlaştık.

Mukayese edebilme becerisini kaybettiği yönünde ciddi şüphe taşıdığımız Ahmet Kekeç işte Trump’ın bir yüz karası olarak değerlendirdiğimiz o mektubuyla, Schulz’un bu sözlerini mukayese ediyor.

Hatta bugünkü yazısında da “Ne olacak canım Trump’ın mektubuna. Amerikalılar bile gülüp geçiyor” benzeri cümleler kurmuş

İşte tam Pelikancı kafası. Ne olacak canım! Bütün bir devleti yönetme meselesi de onlar için bu “ne olacak canımlar”la halledilebilecek kadar basit bir iş çünkü.

Trump Türkiye’yi tehdit eder Pelikancılar “ne olacak canım” der.

Trump Erdoğan’ı küçük yaramaz bir çocuğa benzetir Pelikancılar hep bir ağızdan “Aman ne olacak canım, Amerikalılar da gülüyor zaten” deyip işin içinden sıyrılmaya çalışır.

Ahmet Kekeç’in diplomatik cahilliği

Amerika ile Türkiye arasında her tür yazışma devlet arşivlerinde yer alır. Osmanlı’dan bugüne yüzlerce yıllık devlet geleneği olan Türkiye Cumhuriyeti’nin arşivine o mektup girdi. Fakat görülüyor ki Erdoğan’a “Aptal olma” diye akıl veren Trump’ın mektubunun devlet arşivinde yer alması Pelikancılar için “ne olacak canım”lık bir mesele. 

Bundan 50 yıl sonra bile Trump’ın bir yüz karası olan o mektubu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin arşivlerinde yer alacak. Ahmet Kekeç’in ve onun gibi Pelikan beyinli gazetecilerin anlamadığı detay bu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz