Ana SayfaTürkiyeDışişleri'nden Tunus açıklaması: Türkiye Tunus'un ve kardeş Tunus halkının yanında yer almaya...

Dışişleri’nden Tunus açıklaması: Türkiye Tunus’un ve kardeş Tunus halkının yanında yer almaya devam edecektir

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Tunus'ta demokratik meşruiyetin en kısa sürede yeniden tesis edilmesini temenni ediyoruz" denildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Tunus halkına destek vurgusu yapılırken, “Tunus anayasasının hükümleri çerçevesinde demokratik meşruiyetin en kısa sürede yeniden tesis edilmesini temenni ediyoruz” denildi

Bakanlıktan yapılan açıklamada “Tunus anayasasının hükümleri çerçevesinde demokratik meşruiyetin en kısa sürede yeniden tesis edilmesini temenni ediyoruz” denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Libya'da alıkonulan Türklerle ilgili açıklama

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Tunus’ta Cumhuriyet Bayramının kutlandığı 25 Temmuz 2021 tarihinde halkın iradesini temsil eden Meclis’in faaliyetlerinin askıya alınmasından derin endişe duyuyoruz.

Bölgede halkın beklentileri doğrultusunda yürütülen demokratik süreç bakımından örnek bir başarı öyküsü olan Tunus’un bu müstesna konumunun ve demokratik kazanımlarının korunması Tunus için olduğu kadar, bölge için de büyük önem taşımaktadır.

Bu bakımdan, Tunus anayasasının hükümleri çerçevesinde demokratik meşruiyetin en kısa sürede yeniden tesis edilmesini temenni ediyoruz.

Demokrasi yolunda bugüne kadar pek çok merhaleyi başarıyla aşan Tunus halkının, bu sınamanın da üstesinden geleceğine şüphe duymuyoruz.

Türkiye, güçlü tarihi bağları bulunan Tunus’un ve kardeş Tunus halkının yanında yer almaya devam edecektir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri