Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu 'evde kılınmalı' demişti! Diyanet kararını açıkladı: Ramazan ayında teravihler evde kılınacak

Davutoğlu ‘evde kılınmalı’ demişti! Diyanet kararını açıkladı: Ramazan ayında teravihler evde kılınacak

Diyanet Vakfı, ramazan boyunca teravihlerin evde kılınmasının uygun olduğuna karar verdi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçen hafta camilerde teravih namazı kılınabileceğini açıklamıştı. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ise teravih namazlarının evde kılmanın daha uygun oldu dile getirmişti. Diyanet Vakfı, ramazan boyunca teravihlerin evde kılınmasının uygun olduğuna karar verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında, ramazan ayında teravih namazlarının camilerde değil evlerde kılınmasının uygun olduğuna karar verdiklerini duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, ramazanda teravih namazının camilerde değil evlerde kılınmasının uygun olduğuna karar verildiğini bildirdi.

Erbaş, TDV Kocatepe Cami Konferans Salonu’nda ana teması “Şifa Ayı Ramazan” olan 2021 Yılı Ramazan Ayı Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen “Şifa Ayı Ramazan” ana temalı videoların gösterildiği programda konuşan Erbaş, 12 Nisan Pazartesi günü kılınacak teravih namazının ardından, 13 Nisan Salı günü tutulacak oruç ile mübarek ramazan ayına girileceğini belirtti.

Diyanet’in teravih namazı kararı

Dünya genelinde yaşanan salgının tehlikesinin ve vaka ile vefat sayılarının artmaya devam ettiğine vurgu yapan Erbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaptığımız çok yönlü değerlendirmeler ve başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, devletimizin yetkili organlarıyla yaptığımız çok yönlü istişareler neticesinde mevcut şartlarda teravih namazlarımızı camilerde değil evlerimizde kılmanın daha uygun olduğuna karar verdik. Elbette gönlümüz istiyordu ki teravih namazlarımızı camilerimizde kılalım, çoluğumuzla çocuğumuzla o coşkuyu camilerimizde yaşayalım. Ancak, salgın hastalık tehlikesi, teravih namazının uzun süre kapalı bir alanda kalmayı gerektirmesi, belirti göstermeyen vakaların varlığı gibi nedenlerden dolayı geçen sene olduğu gibi teravih namazlarımızı evlerimizde kılacağız. Tabii acı ve üzücü. Yani böyle bir duyuruyu yapmak benim için gerçekten çok acı ama sağlık çok önemli.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri