Ana SayfaTürkiyeDiyanet'ten kuran kursu öğrencilerine büyük sürpriz

Diyanet’ten kuran kursu öğrencilerine büyük sürpriz

Diyanet her yıl üç aylık yaz tatili döneminde eğitim amacıyla kuran kursu açıyor. Erzurum Atatürk Üniversite cami müezzini Memduh Karslı bu yıl açmış oldukları kuran kursunun diğer kurslarından farklı olduğunu ve birçok sosyal aktivitelerin olduğunu söyledi.

Diyanet özellikle bu sene haftada bir kez sosyal etkinlik kapsamında öğrencilere yönelik bir aktivite yapıyor. Aktivitelerin içeriği öğrencilerin daha da istekli bir şekilde derslere gelmesini amaçlıyor.

Memduh Karslı, “yaklaşık dördüncü haftamıza girdik. İlk üç haftada kahvaltı programlarımızı yaptık ve çocuklara yönelik oyunlarla devam ediyoruz” dedi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün de destek verdiği bu uygulama ile her hafta çocuklar için farklı materyallerle yetkililer gelerek bir buçuk saatlik zaman dilimini öğrencilerle oyun oynanarak zaman geçiriyor. Bu uygulama sadece Cuma günleri yapılıyor.

Çocuklar daha istekli

Çocukların diğer günlerden farklı olarak daha istekli olduklarını ve koşar adımlarla derse geldiğini belirten Memduh Karslı, ek olarak öğrencilerin Cuma gününe özel, istediği akrabasını ve yakın arkadaşını da yanına getirebildiğini ifade etti.

Çocukların Kur’an-ı Kerim’i daha güvenli ve kolay şekilde öğreneceği bu uygulama 8 Ağustos’a kadar devam edecek.

Haber ve fotoğraflar: Esra Tekin

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz