Ana SayfaTürkiyeDiyarbakır Tabip Odası: Durumu kötüleşen doktor meslektaşımıza hastanelerde yer bulunamadı, bölgede sağlık...

Diyarbakır Tabip Odası: Durumu kötüleşen doktor meslektaşımıza hastanelerde yer bulunamadı, bölgede sağlık sistemi çökmüştür

Diyarbakır Tabip Odası, yaptığı açıklama ile bölgede sağlık sisteminin çöktüğünü dile getirdi. Sağlık Bakanlığı’nın yarattığı “başarı” algısının doğru olmadığını açıklayan Diyarbakır Tabip Odası, koronavirüs hastası olan ve durumu kötüleşen bir doktor meslektaşlarına hastanelerde yer bulamadıklarını söyleyerek, açıklanan rakamların gerçeklikten uzak olduğunu ifade etti.

Diyarbakır Tabip Odası’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Covid testi pozitif çıkan, genel durumu kötüleşen bir meslektaşımız kentteki tüm hastanelerde yoğun bakımlarda yer bulunamadığı için Covid kliniği dahi olmayan bir serviste, Covid olmayan hastalarla beraber takip ediliyordu. Bugün serviste solunum cihazına bağlandı.

Türkiye’de salgın tüm hızıyla devam ediyor, bölgede salgının etkisini katmerli bir biçimde yaşıyoruz. Bakanlığın yarattığı “başarı” algısı doğru değildir. İlan edilen rakamlar gerçekliği ifade etmemektedir.

Gelinen aşamada bölgede sağlık sistemi çökmüştür. Pandemi ile mücadelede yeterli  hazırlıklar yapılmamıştır. Yanlış sağlık politikaları nedeniyle meslektaşlarımızı, sağlık çalışanlarını, yurttaşları  kaybediyoruz. Unutmayacağız!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri