Ana SayfaTürkiyeDiyarbakır Tabip Odası'ndan açıklama

Diyarbakır Tabip Odası’ndan açıklama

Son günlerde artışa geçen koronavirüs vaka ve vefat sayıları gündemin zirvesine otururken Diyarbakır Tabip Odası'ndan da çarpıcı bir açıklama geldi

Diyarbakır Tabip Odası, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla ildeki bir hastanede 15 kayıp yaşandığını öne sürerken yatak kapasitesinin yetersizliğinden dolayı ağır hastaların da evde tedaviye zorlandığını duyudu.

Sadece Gazi Yaşargil Hastanesi’nde 15 vefat!

Diyarbakır Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada “Bugün sadece Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 15 vatandaşımız covid nedeniyle hayatını kaybetmiştir.” denirken “İl bazında verilerin açıklanmaması, vaka-ölüm sayılarının düşük gösterilmesi toplumu rehavete sürüklemektedir” ifadelerine yer verildi.

Ağır hastalar evde tedaviye zorlanıyor!

Resmi Twitter hesabı üzerinden kentteki pandemi sürecine ilişkin durumu aktaran Diyarbakır Tabip Odası, salgında kontrolün kaybedildiğini ve ağır hastaların evde tedaviye zorlandığını söyledi. Yapılan paylaşımda “Salgında kontrol kaybedilmiş, tüm sorumluluk halkın ve sağlık emekçilerinin omuzlarına yüklenmiştir. Hastanede takip edilmesi gereken ağır covid hastalarımız yatak olmadığından evde tedaviye zorlanmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Bakanlığa acil önlem çağrısında da bulunan tabip odasının açıklamasında ayrıca şunlar kaydedildi: “Ekonomik kaygılardan vazgeçilip, toplumun ihtiyaçları karşılanarak sosyal hareketliliği azaltacak önlemler alınması ve yeterli yatak kapasitesi sağlanması için bakanlığı acil önlemler almaya çağırıyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri