Ana SayfaTürkiyeDiyarbakır'da il gençlik ve kadın kollarının yanı sıra 9 kurucu ilçe başkanının...

Diyarbakır’da il gençlik ve kadın kollarının yanı sıra 9 kurucu ilçe başkanının ataması gerçekleşti

Teşkilatlanma çalışmalarına hız kesmeden devam eden Gelecek Partisi, bir yandan il ve ilçelerde örgütlenirken diğer yandan da kurucu kadın ve gençlik kolları başkanlarını atamaya devam ediyor.

Son olarak Diyarbakır kurucu gençlik ve kadın kolları başkanlarını atayan Gelecek Partisi’nde il gençlik kolları başkanlığına Ferhat Simpil getirilirken kadın kolları başkanı ise Ayşegül Delidolu oldu.

9 ilçede kurucu başkanlar göreve başladı!

Diyarbakır’da hızla örgütlenen Gelecek Partisi, kadın ve gençlik kollarının yanı sıra 9 ilçenin kurucu başkanlarını da atadı.

Sur İlçe Başkanlığına Bayram Gezek atanırken; Kayapınar İlçe Başkanı Cihan Gani Eser, Yenişehir İlçe Başkanı İbrahim Taşkıran, Bağlar İlçe Başkanı Ramazan Delidolu, Silvan İlçe Başkanı Mehmet Nezir Anlamış, Dicle İlçe Başkanı Mehmet Aksal, Ergani İlçe Başkanı Halim Tunç, Bismil İlçe Başkanı İbrahim Şimşek, Kulp İlçe Başkanı Müserdim Olcum, Eğil İlçe Başkanı Halil Aydın oldu.

Kurucu ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanları yetki belgelerini Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç’ın elinden aldılar.

Aydın Altaç: Gümbür gümbür geliyoruz!

Mazbata töreni öncesi kısa bir konuşma yapan il başkanı Aydın Altaç, şunları söyledi: “İlçe Başkanlarımız, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlarımızın Yetki Belgelerini takdim ederken, hep beraber ‘vira bismillah’ diyerek, bu kutlu davanın birer neferleri olarak, yolumuza artık çok daha güçlü ve geniş halk kitleleriyle beraber devam edeceğiz. Bugün burada hepimiz tarihi bir güne tanıklık etmekteyiz. Halkımızın bağrından çıkmış, pırıl pırıl arkadaşlarımızla, ‘ben’ değil, ‘biz’ anlayışıyla, modern demokrasinin en güzel örneklerini sunacağız. Arkadaşlarımızla beraber, il, ilçe, köy, mahalle ve ev ziyaretlerinin yanı sıra, ticaret dünyamızın bileşenlerini, demokratik sistemin olmazsa olmazları arasında yer alan Sivil Toplum Kuruluşları, SİAD’lar, Oda, Borsa ve Esnaf Birliklerimizi ziyaret edeceğiz. Aziz Diyarbakırımız ve kadirşinas halkımızın faydasına olacak her projenin altına değil elimizi, bedenimizi koyacak, toplumsal projelerin takipçisi olacak, kentimize katma değer katacak, istihdama katkı sunacak her işin sonuna kadar yanında olacağımızı özellikle belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, ‘Yeter, Söz Milletindir’ diyerek, Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde çıktığımız bu kutlu yolculukta, tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri