Ana SayfaMagazinDiz çıkması nedir? Dizi çıkan Hikmet ne zaman iyileşecek?

Diz çıkması nedir? Dizi çıkan Hikmet ne zaman iyileşecek?

Survivor’da dizi çıkan Hikmet ne kadar zamanda iyileşecek? Herkes Survivor’da yaşadığı sakatlığın Hikmet’i hayatının geri kalanında etkileyip etkilemediğini merak ediyor. Diz çıkması nedir? Dizi çıkan Hikmet ne zaman iyileşecek?

Dizi çıkan Survivor Hikmet ne zaman iyileşir?

Doktor Aybars Tekcan’a göre dizi çıkan hasta ameliyat sonrasında bir dizlik ve 2 koltuk değneği ile basarak yürür. Dizi bükmeye kısmen izin verilir ve her 2 haftada bir dizi bükme derecesi arttırılır. 6 hafta sonunda dizlik ve koltuk değneği kullanılmadan normal yürüyüşe başlanır.

Diz çıkması nedir? Kaç ayda iyileşir?

Diz kapağının ilk kez çıkığı başarılı bir şekilde yerine geldiyse genellikle birkaç hafta içinde dizdeki ağrı ve şişlik geriler ve kişi normal hayatına yavaş yavaş dönebilir. Ancak, ilk çıkık sırasında sıklıkla diz kapağının iç tarafındaki bağlarda yırtılma meydana geldiğinden bundan sonraki dönemde diz kapağında tekrarlayan çıkıklara rastlanabilmektedir. Ayrıca ilk çıkık ya da tekrarlayan çıkıklar sırasın diz kapağı alttaki eklem kıkırdağına çarptığı için, diz kapağından kıkırdak parçası kopabilmektedir.

Tusyad’ın verdiği bilgiye göre Ameliyat sonrasında hastalar sportif faaliyetlere 5-6 ay içinde dönebilmektedirler, ancak ameliyat öncesi dönemde eğer artroz (kireçlenme) başlamış ise, ameliyat sonrasında da ağrı yakınmalarının devam etme olasılığı vardır.

Uzmanların görüşüne göre Hikmet’in iyileşmesi aylar sürebilir. Normal hayatına dönmesi yürümesi için bile Hikmet’e haftalar gerekiyor.

Seda: İnşallah 15 günde düzelir

Acun Ilıcalı konseyde yaptığı açıklamada Hikmet’in dizinde kırık olmadığını söyledi. Son durumun 2 gün içinde belli olacağını anlattı. Hikmet’in yakın arkadaşı Seda ise, “Belki 15 günde yeniden aramıza dönebilir. Belki önemli bir sakatlık değildir. Belki son yarışta yeniden aramızda olup parkura çıkabilir” diyerek sevenlerinin gönlüne su serpti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz