Ana SayfaTürkiyeDoğalgaz, elektrik, sigorta, vergi ödemeleri... Erdoğan müjdeleri sıraladı

Doğalgaz, elektrik, sigorta, vergi ödemeleri… Erdoğan müjdeleri sıraladı

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrette umut veren artışın ardından özellikle işverenleri rahatlatan  iyileştirmelerle ilgili olumlu gelişmeleri duyurdu. Erdoğan ayrıca yeni yıldan itibaren elektrik ve doğalgazda yüzde 10’luk indirim yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, iş dünyasına yönelik önemli mesajlar verdi. 1 Ocak itibari ile elektrik ve doğal gazda yüzde 10 indirim yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihdam teşviklerine gelecek yıl da devam edileceğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan “2018 de 9 ay olarak uygulanan asgari ücret desteğini gelecek yıl 12 ay boyunca vereceğiz” dedi.

Erdoğan: Enflasyonu geriletmekte kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iş dünyasına yönelik mesajları şöyle:

İşsizliği 2019’da tek hanelere düşürmeyi planladık, bunu başaracağız. Enflasyonu hedeflerimize uygun seviyeye geriletmekte kararlıyız. Önümüzdeki yıl enflasyonu hedeflerimize uygun seviyeye geriletmekte kararlıyız. Önümüzdeki dönemde vergi politikalarını gözden geçireceğiz. Yatırım üretim ve istihdam teşviklerine devam edeceğiz.

İşsizliği 2019’da tek hanelere düşürmeyi planladık, bunu başaracağız. Enflasyonu hedeflerimize uygun seviyeye geriletmekte kararlıyız. Önümüzdeki yıl enflasyonu hedeflerimize uygun seviyeye geriletmekte kararlıyız. Önümüzdeki dönemde vergi politikalarını gözden geçireceğiz. Yatırım üretim ve istihdam teşviklerine devam edeceğiz

Sigorta ve vergi ödemelerini devlet üstleniyor

İlk kez işe alınacak isçilerin tüm sigorta ve vergi giderlerini devlet üstlenecek. Yıl başından itibaren elektrik fiyatlarında konutta yüzde 10 indirim yapıyoruz, Konutlarda ve KOBİ’ler ile ticarethanelerde doğalgazın fiyatında %10 indirime gidiyoruz. Bölgesel istihdam teşviki bir yıl uzatıldı. İşverenlere sağlanan 6 puanlık SGK teşviki devam edecek

Asgari ücret desteği 12 aya çıkarıldı

2018 de 9 ay olarak uygulanan asgari ücret desteğini gelecek yıl 12 ay boyunca vereceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz