Ana SayfaTürkiyeDoğan Demir: Öğrenciler sokakta, AK Parti sınıfta kaldı

Doğan Demir: Öğrenciler sokakta, AK Parti sınıfta kaldı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, ülkenin dört bir yanından gelen ‘Barınamıyoruz’ seslerine dikkat çekerek “Hükümet sınıfta kalmıştır” dedi. 

Mevcut hükümetin, kamu kaynaklarını ideolojik öncelikler doğrultusunda sınırsızca kullandığını dile getiren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, zor günlerde öğrencilere barınma olanağı sağlayan cemevlerine teşekkür etti. 

Demir, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

 “Günümüz Türkiye’sinde ülkenin dört bir yanından “Barınamıyoruz” diyerek sokaklarda kalan üniversite öğrencilerimizin barınma sorununun varlığı ülkemiz açısından üzüntü verici bir durumdur. KYK yurtlarının yetersizliği, kira ücretlerinin artması ve bu çözümsüzlük ortamında hükümet sınıfta kalmıştır. Kamu kaynaklarını ideolojik öncelikler doğrultusunda yandaşlar lehine sınırsızca kullananlar, üniversite öğrencileri söz konusu olduğunda duyarsız kalıyor.

Cemevleri kapılarını öğrencilere açtı

Anadolu’nun her yerinde her bölgesinde örgütlü olan Aleviler ibadet yerlerinin, cemevlerinin kapılarını yurt bulamayan sokakta yatmak zorunda kalan öğrencilere açtı. Bu vesile ile başta Alevi kurum yöneticilerine ve yol önderlerine yurtsuz kalan öğrencilerimize kapılarını açan tüm canlara teşekkür ediyorum. Yurt bulamayan ve imkânsızlıklar dolayısıyla barınma ihtiyacını karşılayamayan bütün öğrencilerimizi ayırt etmeksizin Cemevleri’mize mihman olmaya davet ediyoruz.” 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri