Ana SayfaTürkiyePerinçek: Erdoğan Tekalif-i Milliye emirlerini özetleyen metni aynı Aydınlık’ta yer aldığı özeti...

Perinçek: Erdoğan Tekalif-i Milliye emirlerini özetleyen metni aynı Aydınlık’ta yer aldığı özeti ile verdi

Bir yardım kampanyası düzenleyen ve milletten bağış yapmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini eleştirenlere Atatürk zamanında uygulamaya konan Tekalifi Milliye ile yanıt vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam kabine toplantısının ardından yeni bir konuşma yaptı. Yeniden Tekalifi Milliye kararlarına atıfta bulundu. Doğu Perinçek ise konuya ilişkin “Tekalif-i Milliye emirlerini özetleyen metni aynı Aydınlık’ta yer aldığı özeti ile verdi” ifadelerini kullandı.

İşte Perinçek’in o sözleri…

Cumhurbaşkanı’nın konuşmasında Tekalif-i Milliye vurgusu yapmasını ve buradan güç aldığından bahsetmesini memnuniyetle karşıladığını söyleyen Perinçek, “Sayın Cumhurbaşkanımız dünkü Aydınlık’ın manşetinde yer alan, aynı zamanda benim de imzamı taşıyan yazıda geçen Tekalif-i Milliye emirleri ruhunu bugün gündeme getirdi. Tekalif-i Milliye emirlerini özetleyen metni aynı Aydınlık’ta yer aldığı özeti ile verdi. Bu da bugün Türk Milleti’nin, Türkiye’nin milli güçlerinin nasıl el ele verdiğini gösteren, üretilen çözümlerin de her türlü kompleksten uzak olarak benimsendiğini gösteren erdemli bir davranış. O bakımdan da çok çok önemli.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri