Ana SayfaTürkiyeDoğu Perinçek Medya Notu'ndan şikayetçi oldu. Genel Yayın Yönetmenimiz Serhat Ramay ifadeye...

Doğu Perinçek Medya Notu’ndan şikayetçi oldu. Genel Yayın Yönetmenimiz Serhat Ramay ifadeye çağrıldı!

İktidarın küçük ortağı ve havuz medyasının yeni gözdesi, Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek’in hedefinde yine Medya Notu vardı. Kısa süre önce Vatan Partisi’nin yayın organı Aydınlık’ın hedef aldığı Medya Notu, kendilerine gereken cevabı vermişti. Ancak Perinçek hırsını alamamış olacak ki bu kez suç uydurarak Medya Notu’dan bir haber nedeniyle şikayetçi oldu.

Genel Yayın Yönetmenimiz Serhat Ramay, bugün söz konusu haberle ilgili ifade vermiş ardından da işinin başına dönmüştür. Konuya ilişkin görüşünü aldığımız Ramay görüşlerini “Hayatımda harcadığım hiçbir yarım saate bu kadar üzülmemiştim. Bunların işi gücü yok mu” şeklinde ifade etti.

Meczup kelimesine şikayet!

Medya Notu Yayın Yönetmeni Serhat Ramay, bugün söz konusu haberden dolayı karakola davet edilerek ifadesine başvuruldu. Haberde geçen ‘meczup’ kelimesinden dolayı şikayet edildiğini öğrenen Ramay, olay karşısında çok şaşırdığını belirterek meczup kelimesinin şikayet konusu yapılmasına bir anlam veremediğini belirtti.

Şikayetin konusunun bununla da sınırlı olmadığını söyleyen Ramay, “Haberde yer almayan ‘şerefsizin önde gideni’ gibi bir ifade de şikayet konusu olmuş. Ama böyle bir ifadeyi değil Medya Notu, gazetecilik hayatımda kullanmadım. Durum trajikomik” dedi.

Fikirleri iktidarda olanlara iktidardan da medyasından da çıt yok

Neredeyse her akşam iktidar medyasında boy gösteren ve büyük bir açıklıkla fikirlerimiz iktidarda diyen Perinçek’e bugüne kadar ne AK Parti kanadından ne de iktidar medyasından herhangi bir tekzip gelmemesi hayret uyandırırken ifade özgürlüğü başta olmak üzere temel insan hak ve hürriyetini içeren kavramları savunmak, devasa bütçelerle yönetilen Sabah, Yeni Şafak, Habertürk, Diriliş Postası ve türevleri varken Medya Notu’na kaldı.

İş lafa gelince mangalda kül bırakmayan iktidara yakın yazarlar, 28 Şubat savunucusu Perinçek ve hareketinin deyim yerindeyse istediği gibi at koşturmasına dair asla seslerini yükseltemiyor.

İbrahim Karagül, Ahmet Kekeç ve benzerleri maşallah her konuda çarşaf çarşaf yazarken mevzu Perinçek’e geldiğinde üç maymunu oynuyorlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri