Ana SayfaTürkiyeDoğu Perinçek'ten AK Parti'ye gözdağı: Abdülhamit’in yolundan gitmeye kalkışanlar, Abdülhamit’in sonunu paylaşacaklardır

Doğu Perinçek’ten AK Parti’ye gözdağı: Abdülhamit’in yolundan gitmeye kalkışanlar, Abdülhamit’in sonunu paylaşacaklardır

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 20 Eylül 2016 tarihli köşe yazısında iktidara böyle seslenmişti: Abdülhamit’in sonunu paylaşırsınız !

Aydınlık’ın internet sitesinde kaleme aldığı köşe yazısında AK Parti’yi alenen tehdit eden Vatan Partisi lideri, “Abdülhamit diye tutturanlar, İran’dan Rusya’ya, Orta Asya Türk cumhuriyetlerinden Çin’e kadar yobazlık bildirisi yayınlarlar, “İslamcılık” bayrağı altında terör yapanların koruyucusu konumuna düşerler. Onlarla ne Rusya, ne Çin, ne de Batı Asya ülkeleri işbirliği yapar. Kendilerini ABD emperyalizminin ve İsrail Siyonizminin kucağında bulurlar.” ifadelerini kullanmış yazısı bununla da sınırlı kalmamıştı.

Bugünlerde hemen hemen her gün yandaş medyanın kanallarında boy gösteren Perinçek, sık sık iktidarın politikalarına yön verdiğini belirtmeyi de ihmal etmiyor.

Erdoğan: Kadere bak, kimler kimlerle beraber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasından su sızmayan Perinçek, bakalım 20 Eylül 2016 tarihli yazısında başka hangi ifadeleri kullanmış.

Ümmetçilik davası güdenlerin…

“Abdülhamit zamanında Türk Milliyetçiliği en büyük suçtu. Bugün Milliyetçiliğe karşı Ümmetçilik davası güdenlerin Türkiye adına başarabilecekleri hiçbir iş olmadığı gibi, kendileri de yıkılıp giderler.”  diyen Perinçek’in yazısından başka bir kesit: “Abdülhamit’in saltanatı, 1909 yılında son bulmadı, Abdülhamit’in tahtı sonsuza kadar devrilmiştir. Artık Türkiye’nin geleceğini belirleyen güç, ABD emperyalizmi değildir. Abdülhamit’i tahtına oturtabilecek bir kuvvet bulunmuyor. Abdülhamit’in yolundan gitmeye kalkışanlar, Abdülhamit’in sonunu paylaşacaklardır.”

İşte Doğu Perinçek’in, Vatan Partisi’nin yayın organı olan aydınlık.com.tr’de kaleme aldığı yazının tamamı:

https://www.aydinlik.com.tr/abdulhamitin-sonunu-paylasirsiniz-1

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri