Ana SayfaTürkiyeDokuz günlük sokağa çıkma yasağı söylenti mi gerçek mi?

Dokuz günlük sokağa çıkma yasağı söylenti mi gerçek mi?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, koronavirüs salgınında normalleşme sürecinin mayıs ayında başlatılacağını belirtti. Selvi, dokuz günlük sokağa çıkma yasağı söylentileri hakkında da önemli bilgiler paylaştı.

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi yazısında, son günlerde çokça dile getirilen dokuz günlük sokağa çıkma yasağı iddiasına yer verdi.

Hürriyet yazarı Selvi, “Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü arife, pazar günü ise bayram olduğu için zaten sokağa çıkma yasağının kapsamında olacak. Ancak bu süreçte aydınlatılması gereken iki tarih var. Ramazan Bayramı’nın ikinci ve üçüncü günü de sokağa çıkma yasağı kapsamına alınıp 4 gün olarak uygulanacak mı? Ramazan Bayramı’nı da içine alacak şekilde, 23 Mayıs Cumartesi günü başlayıp 1 Haziran Pazartesi günü bitmek üzere 9 günlük sokağa çıkma yasağı söz konusu mu?Normalleşme takvimi pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak” dedi.

Selvi, “Kontrollü bir normalleşme sürecine hazırlık yapılıyor. Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak. Ama bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek. 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir” ifadesini kullandı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri