Ana SayfaTürkiyeDolar düştü, Erdoğan'ın özgüveni yerine geldi! Kürsüde muhalefete esti gürledi

Dolar düştü, Erdoğan’ın özgüveni yerine geldi! Kürsüde muhalefete esti gürledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Dolara yapılan müdahaleden zaferle söz eden Erdoğan, “Kur korumalı vadeli TL mevduatı amacına ulaştı” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Aziz milletim, değerli milletvekili arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

2022 Bütçesi kabul edildi. Meclis Başkamız’dan komisyon başkanımıza, görüşmelerimize katkı veren milletvekillerimize kadar herkese teşekkür ediyorum. Rabbim emeğinizi gayretinizi kabul eylesin.

Sokaklarımız kaosa sürüklenmek istendi. Kaset kumpasıyla partiler dizayn edilmek istendi. Seçimleri etkilemek için akıl dışı yöntemler devreye sokuldu. Askeri darbeyle milli idare çiğnenmek teslim alınmak istendi.

Dünyada eşi benzeri görülmemiş şekilde, ekonomimize sinsi tuzaklar kuruldu. Gece yarıları başlayan finans oyunları başladı. Ambargolar açıkça yapılır hale geldi. Dışardan birileri bu oyunu kurarken, içerden birileri bu oyunun figüranı oldu.

Ekonomik her türlü tuzağı Allah’ın yardımı ve milletimizin gayretiyle engelledik. Hamdolsun bu ülkeyi hedeflerinden koparmadık.

Enflasyondan kurtulmak için Ana muhalefetin sözcüsü bizden kurtulmanın gereğinden bahsediyor. Enflasyonu yüzde 7’ye düşüren kimdi? Biz yaptık. Faizi yüzde 4.5’lere düşüren kimdi? Biz yaptık. Sizin tarihiniz yüksek faiz ve enflasyonlarla dolu. Biz ise halkımızı ne faize ne enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve bunun mücadelesini veriyoruz. Şimdi tüm bu birikimin üzerine, yeni bir atılımın içerisindeyiz. Bugüne kadar nasıl anlımızın akıyla çıktıysak, bu defa da istediğimiz neticelere ulaşacağız. Önümüzde engeller yok mu, bu ana muhalefetten büyük engel olur mu? Ama bizim azmimiz ve kararımızın bunların hepsinden üstündür. Yeter ki kardeşliğimize birliğimize sahip çıkalım.

Ülkemizdeki bir kesim dışarıdan aldığı destekle bu kardeşliğimizi dinamitleme peşinde. Öyle parmak sallamakla bir yere varmazsınız.

Aylardır erken seçim diyor. Cumhur İttifakı’ndan Devlet Bey bu işin 2023’te söylüyor, ben 2023 Haziran’da olacağını söylüyorum. Bu yatıyor kalkıyor erken seçim diyor. Burası hukuk devletidir. Seçim Haziran 2023’te yapılacaktır.

Buradan manşetlerle iktidar devirmeye alışmış gazeteci kılıklılara sesleniyorum. Buradan darbe heveslilerine sesleniyorum. Buradan terörle, tehditle siyaseti dizayn etmeye çalışanlara sesleniyorum. Başaramayacaksınız. Bu milletin alın terini sömüremeyeceksiniz. Bu milletin ayağına pranga vuramayacaksınız. Ya millet iradesini kabullenecek, milletle beraber kazanacaksınız ya da kaybedeceksiniz. Türkiye kazanacak, Türk Milleti kazancak ama siz kaybedeceksiniz.

Yıllarca seçim meydanlarında beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısını söyledik. Yağan yağmurda beraber ıslandığımız gibi açan güneşte de beraber ısınacağız. Her ferdiyle milletimizin tamamını seviyoruz. 84 milyonun tamamını bağrımıza basıyoruz. Eksiğimiz noksanımız olabilir, ama niyetimizden gayretimizden, ülkeye kazandırdığımız eserlerin büyüklüğünden kimsenin şüphesi olamaz. Ne yaptığımızı, niçin yaptığımızı, nasıl yaptığımızı, nereye ulacağımızı biliyoruz. İnşallah varacağımız yer asırlık değişiklikler yapacak bir yerdir.

Ekonomide yaşananlar sadece bizim ülkemiz özelinde değildir. Dünyadaki finansal kriz 2008’de başlamış salgınla beraber gün yüzüne çıkmıştır. Biz Türkiye’nin güçlü alt yapı üzerinde bu süreci en iyi şekilde götürmek için çaba harcıyoruz. Türkiye önümüzdeki yüz yılı oluşturacak treni kaçırmayacak. Hatta bu trenin son vagonunda değil 1. sınıfında yer alacağız.

Dün açıkladığımız program amacına ulaşmıştır. Milletimiz bu programı olumlu karşılamış destek vermiş, piyasalar da bu programı desteklemiştir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri