Ana SayfaTürkiyeDonarak ölen anne 2 çocuğunu ayağından çıkardığı çoraplarla hayatta tuttu

Donarak ölen anne 2 çocuğunu ayağından çıkardığı çoraplarla hayatta tuttu

Bir Afgan annenin Türkiye sınırına yakın Belasur köyünde donarak öldüğü öğrenildi. Annenin iki çocuğunu korumak için ayağıdaki çorapları çıkardığı görüldü.

Türkiye sınırına yakın noktada bulunan Belasur köyünde bir Afgan annenin donarak hayatını kaybetmesi yürekleri burktu. Korkunç manzarayla karşılaşan köylülerin annenin çocukları ölmesin diye çoraplarını çocukların eline geçirdiğini anlattıkları öğrenildi.

Yaşanan olayla ilgili Van Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada şu cümlelere yer verildi:

“01.01.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Türkiye-İran sınırından geçmeye çalışan iki çocuklu bir annenin donarak öldüğü, çocuklarının ise köye sığınarak kurtuldukları şeklindeki paylaşım yapılmıştır. Bunun üzerine yapılan araştırma ve incelemede kolluk birimlerimize intikal eden ya da tespit edilen bir hadisenin olmadığı ve haberde adı geçen bölgelerin birbiriyle çeliştiği tespit edilmiştir. Soruşturmanın derinleştirilmesi ile bu üzücü olayın ülkemiz sınırları içerisinde değil, İran İslam Cumhuriyeti’ne bağlı Türkiye sınırına yakın Belasur adlı bir köyde gerçekleştiği ve şahısların köylülerce İran askerlerine teslim edildiği belirlenmiştir.” 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri