Ana SayfaTürkiyeDün Aydın Ünal'dı! Pelikancılar Yeni Şafak'ta bu kez de Kemal Öztürk'ü yedi

Dün Aydın Ünal’dı! Pelikancılar Yeni Şafak’ta bu kez de Kemal Öztürk’ü yedi

Daha önce Pelikan nedeniyle yazmayı bırakan Aydın Ünal’ın ardından bu kez Kemal Öztürk’ten ayrılık haberi geldi. Birkaç zamandır AK Parti’nin gidişatından memnuniyetsizliğini dile getiren yazılar yazan Kemal Öztürk, bugün gazeteyle yollarını ayırdığını duyurdu.

Kemal Öztürk Yeni Şafak ile yollarını ayırdı

YSK’nın İstanbul’da seçimleri yenileme kararı almasına tepki gösteren AK Parti’ye yakın isimlerden biri de Kemal Öztürk olmuştu. Kemal Öztürk YSK’ya tepkisini twitter’dan şu mesajla duyurmuştu:

“YSK kararı, uzun yıllar çok tartışılacak. Sadece İstanbul seçimlerini değil, tüm siyaseti etkileyecek bir hava oluşmaya başladı. Ekrem İmamoğlu, başkanlığı elinden alınmış mağdur bir siyasetçi olarak, daha da önemli bir siyasi figür haline geldi. Detaylar yarınki yazımda…”

İşte o yazı gelmedi. Kemal Öztürk Yeni Şafak’ta bugün Ekrem İmamoğlu’nun AK Parti eliyle nasıl bir kahraman haline dönüştürüldüğünü yazacaktı. Ancak yazı yayınlanmadı. Dikkatli okuyucuları “Kemal Öztürk yazısını neden yazmadı” diye sordu.

Kemal Öztürk akşam saatlerinde Yeni Şafak ile yollarını ayırdığını duyurdu. Yeni Şafak’tan önce Anadolu Ajansı’nın Genel Müdürlüğünü yapan Kemal Öztürk, görevini tamamladıktan kısa süre sonra Yeni Şafak’ta yazılar yazmaya başlamıştı.

Pelikan önce Aydın Ünal’ı yedi şimdi de Kemal Öztürk’ü

Pelikancıların iftira ve şantajla yol alma, iş bitirme tarzına şiddetle karşı çıkan Aydın Ünal, bu direnişinde yalnız kaldığını hissedince gazeteyle yollarını ayırmıştı. Şimdi de inatla İstanbul’da seçimlerin yenilenmesini isteyen, hatta bunu 31 Mart seçim sonuçları belli olduktan dakikalar sonra belli etmeye başlayan Pelikancılar ile ters düşen Kemal Öztürk Yeni Şafak ile yollarını ayırdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz