Ana SayfaTürkiyeDün Davutoğlu gündeme getirdi, bugün Ağar ailesinden istifa haberi geldi

Dün Davutoğlu gündeme getirdi, bugün Ağar ailesinden istifa haberi geldi

Sedat Peker'in gündemi sarsan videolarının ardından İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, Yalıkavak Marina'nın yönetim kurulundan istifa ederken bugün oğlu Tolga Ağar da istifa etti

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek programına konuk olan Davutoğlu, dün geceye damgasını vurdu. Program izlenme rekorları kırarken Ahmet Davutoğlu’nun sözleri de sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu.

Programın yankıları sürerken bugün bir de istifa haberi geldi. AK Parti Elazığ milletvekili, İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar, Yalıkavak Marina’daki yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. Sedat Peker’in iddialarının ardından geçtiğimiz günlerde Mehmet Ağar istifa etmişti.

Dün gece Habertürk’te gündemi sarsan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti’den ve başbakanlıktan ayrılma sürecinin yanı sıra gündemdeki iddialara ilişkin de çarpıcı değerlendirmeler ortaya koydu.

Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı ve başbakanlık görevlerini yürüttüğü sırada meydana gelen 17-25 Aralık darbe girişimine atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Şu anda maalesef diyorum, kamu vicdanı 25 gün sayın Cumhurbaşkanı sustuğu için, AK Parti sustuğu için kamu vicdanı Sedat Peker’in iddialarını doğru görür gibi dinledi. Ben o zaman 4 bakana ‘Yüce Divan’a gidin’ derken bunu söylemek istedim. ‘Daha onurlu geri dönersiniz’ demek istemiştim. Soylu bugünü kurtarmakla kurtarmış olmaz. Bu iddialar tekrar tekrar gündeme gelecek. Toplumsal hafıza zayıf değil. Sayın Mehmet Ağar, istifa etti, doğru yaptı, peki oğlu niye duruyor o yönetimde? Şu anda yönetim kurulu üyesi. Niye bir milletvekili yönetim kurulu üyesi? Siyasi ahlak yasasını çıkarsaydık hiçbir milletvekili başka bir iş yapamazdı. Yasayı Meclis’e gönderdim, ben yurt dışına giderken sayın Cumhurbaşkanı ‘Bunu çekin’ dedim. Herkes bir muhasebe yapsın.”

Tolga Ağar istifa etti!

Ahmet Davutoğlu’nun bu çıkışından sonra gözler AK Partili Tolga Ağar’a çevrilmişti. Tolga Ağar, babasının ardından Yalıkavak Marina yönetiminden çekilen bir diğer isim oldu. Bodrum Yalıkavak Marina’da Mehmet Ağar’ın yerine yönetim kurulu başkanlığına Moreno Occohiolini getirildi. Tolga Ağar ve Mehmet Ağar, yönetim kurulu üyeliğinden de çıktı. Karar, Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlandı.

sicil.jpg

Marinadan yapılan yazılı açıklamada, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ağar’ın 17 Mayıs itibariyle görevinden ayrılma isteğini yazılı olarak bildirdiği ve Ağar’ın sağlık sorunları nedeniyle gerekli işlemlerin yapılmasının ertelendiği kaydedilmişti. AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın yerine Bodrum Yalıkavak Marina yönetimine giren isim Serkan Uzun oldu. Tolga Ağar 2014 yılından bu yana şirketin yönetiminde yer alıyordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri