Ana SayfaTürkiyeDünyanın en güçlü ülkesinin güvenlik danışmanı John Bolton İbrahim Kalın karşısında nasıl...

Dünyanın en güçlü ülkesinin güvenlik danışmanı John Bolton İbrahim Kalın karşısında nasıl pasivize oldu?

Donald Trump’ın bir hafta önce “Suriye’den çekiliyoruz” sözlerinin Amerika’da yarattığı deprem bir türlü son bulmuyor. ABD 1 numarasının ulusal güvenlik danışmanı  John Bolton, Pazar günü İsrail’de yaptığı açıklamada, “ABD askerleri, Suriye’nin kuzeyindeki Kürtleri korumaya yönelik bir anlaşma olmadan çekilmeyecek” dedi. Bolton’un İbrahim Kalın ile çektirdiği fotoğraflardaki pasif durumu ise dikkatlerden kaçmadı.

İki gün önce apar topar Türkiye’ye gelen John Bolton ve beraberindeki heyet bir dizi temasta bulundu. Bolton Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu istedi ancak Erdoğan, Bolton’un İsrail’de Netanyahu ile yaptığı görüşmenin ardından sarf ettiği sözler nedeniyle randevu vermedi. Erdoğan, “Bolton’un muhatabı Sayın İbrahim Bey’dir” diye konuştu.

Bu sırada gözler İbrahim Kalın ile Joh Bolton arasındaki görüşmeye kilitlendi. Cumhurbaşkanlığı’nın basına servis ettiği iki fotoğrafın analizini gazeteci Hakan Çelik yaptı. Bolton ile Kalın’ın vücut dilleri üzerinden bir fotoğraf okuması yapan Hakan Çelik, “Bolton tereddütlü, bazı konularda kararsız, aktardığı meseleleri savunacak yeterli argümanı elinde yok gibi geldi bana” diye konuştu.

Hakan Çelik, İbrahim Kalın ile Joh Bolton’un fotoğrafını analiz etti

CNN Türk Ankara Temsilcisi Hakan Çelik’in fotoğraf analizi şu şekilde:

Bir iletişimci olarak bu fotoğraftakilerin beden dilini okuduğumda İbrahim Kalın’la ilgili, kendinden emin, anlattıklarının meşruiyetine inanmış bir kişi izlenimi ediniyorum. John Bolton için ise aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Tereddütlü, bazı konularda kararsız, aktardığı meseleleri savunacak yeterli argümanı yok elinde gibi geldi bana. Özetle, dünyanın en güçlü ülkesinin Ulusal Güvenlik Danışmanı da olsanız, politikalarınızda ve söylemlerinizde haklı değilseniz, istediğiniz görüntüyü veremiyorsunuz, inandırıcı olamıyorsunuz demektir..

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz