Ana SayfaTürkiyeDurmuş Yılmaz: Cumhurbaşkanı Erdoğan benim üzerimden bir yerlere mesaj veriyor. Bizi eleştirmeyin...

Durmuş Yılmaz: Cumhurbaşkanı Erdoğan benim üzerimden bir yerlere mesaj veriyor. Bizi eleştirmeyin demek istiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert sözlerle hedef aldığı eski Merkez Bankası Başkanı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, kendisi üzerinden birilerine mesaj verilmeye çalışıldığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın televizyon ekranlarında dün yaptığı ‘Hesap verecekler’ açıklamasını değerlendirdi. Söz konusu açıklamanın ince elenip sık düşünülmüş bir planın parçası olduğunu söyleyen Yılmaz, ‘Benim üzerimden birilerine mesaj veriliyor’ açıklaması yaptı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik “Bu zat da suç işlemiştir. Bunları hesaba çekecekler. Milletvekilliği nedeniyle yırtar ama tazminatla bedelini öder” sözlerine tepki gösterdi. Yılmaz, “Bu sıradan bir olay değil. Bu, üzerinde uzun müddet düşünülmüş, artısı-eksisi hesaba katılmış bir strateji, bu strateji uygulamaya devam ediyor. Bu bir korkutmadır. Bizim üzerimizden bir yerlere mesaj veriliyor. ‘Bize eleştiri yöneltmeyin, bizi tenkit etmeyin’ deniliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı bir televizyon programında, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın “dövize endeksli Türk lirası hesabı” için yaptığı “Zımni bir faiz artırımı yapıldı. Bu bir alım fırsatıdır. Başka bir şey değildir. Bence kaldığı yerden bu iş devam edecektir” yorumuna tepki göstermiş ve “Bu zat da suç işlemiştir. Bunları hesaba çekecekler. Milletvekilliği nedeniyle yırtar ama tazminatla bedelini öder” açıklamasını yapmıştı.

Durmuş Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında konuyla ilgili şunları söyledi:

“YANLIŞLARI SÖYLEMEK BİR YURTTAŞLIK GÖREVİDİR”

Bu sıradan bir olay değil. Bu, üzerinde uzun müddet düşünülmüş; artısı, eksisi hesaba katılmış bir strateji. Bu strateji uygulamaya devam ediyor. Bizim üzerimizden bir yerlere mesaj veriliyor. Verilmek istenen mesaj şu: ‘Bize eleştiri yöneltmeyin, bizi tenkit etmeyin’ deniliyor. Mesela, ‘Kamuda çalışmışlar, kamuya eleştiri yöneltemezler’ gibi bir cümlesi var. İster kamuda çalışsın ister kamuda çalışmasın, yanlış var ise ve o yanlış mutlaka düzeltilmesi gerekiyorsa, yanlışları gündeme getirmek ve bunların olmaması gerektiğini söylemek bir yurttaşlık görevidir. Kamuda çalışanın, kamuyla ile ilgili olarak görüş bildirmesi yanlıştır demek kesinlikle yanlıştır. ‘Aleyhine’ diyor. Bu genel ahlakın getirdiği bir kural. Herkes doğruyu söylemek zorunda.

“BU BİR MESAJ, KORKUTMADIR”

Bedel ödeyeceğim söylenmiş. Bu bir hukuki süreç. Nasıl gelişecek bilmiyorum. O gün geldiğinde bunun üzerinde tekrar düşünürüz. Benim burada, bu aşamada söyleyeceğim söz şu; bu bir mesajdır. Bu bir korkutmadır. Bu bir bu tür yapılabilecek eleştirilerin önünü kesmektir. Ben vatanımı seviyorum. Söylediğim cümlelerin ne anlama geldiğini biliyorum. Dolayısıyla yapmam gerek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri