Ana SayfaDünyaEconomist Guaido'yu onayladı: Ama önce Maduro'dan kurtulmak lazım!

Economist Guaido’yu onayladı: Ama önce Maduro’dan kurtulmak lazım!

Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Economist, bu hafta Guaido kapağı ile çıktı. Derginin yayın yönetmeni Zanny Minton Beddoes, yazısında, Venezüella’da kendisini geçici başkan ilan eden Juan Guaido ile iktidardaki Nicolos Maduro arasındaki güç mücadelesini değerlendirdiklerini yazdı.

‘İnsanlar ülkeden kaçtı’

“Dünya demokrasileri değişim aramaya haklıdır. Venezuelalılar, Maduro’nun altı yılı boyunca perişan edildi. Açlık, baskı ve Hugo Chavez’in yarattığı sosyalist distopyadan dolayı 3 milyondan fazla insan ülkeden kaçtı” diye yazan Beddoes, bir liderin devletini yağmaladığında, halkına baskı yaptığında ve hukukun üstünlüğünü bozduğunda müdahaleye uğramasının kaçınılmaz olduğunu ima etti.

Economist’in Guaido yazısında şu ifadeler yer aldı: “Bir nesil önce, Venezuela işleyen bir devletti. Yine olabilir. Petrol ve bereketli topraklarla kutsanmıştır. Evde ve kaçan diasporada eğitimli bir nüfusu var. Ve Bay Guaido’da, nihayetinde kırılgan muhalefeti birleştirebilecek bir lider görüntüsü var. Ama önce Bay Maduro’dan kurtulmalı.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz