Ana SayfaMagazinEDHO Rado ölüyor mu? Ali İpin EDHO'dan ayrılıyor

EDHO Rado ölüyor mu? Ali İpin EDHO’dan ayrılıyor

EDHO Rado ölüyor mu? Ali İpin EDHO'dan ayrılıyor. Her hafta Salı akşamları izleyici karşısına çıkan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Rado karakterine hayat veren Ali İpin diziden ayrılıyor. Detaylar haberimizde…

EDHO Rado ölüyor mu? Ali İpin EDHO’dan ayrılıyor. Her hafta Salı akşamları izleyici karşısına çıkan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Rado karakterine hayat veren Ali İpin diziden ayrılıyor. Detaylar haberimizde…

EDHO Rado ölüyor mu

Her hafta Salı akşamlarına damgasını vuran Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde bir ayrılık daha yaşanıyor. 199. bölümde sezon finali yapacak olan dizide Rado karakterine hayat veren Ali İpin diziye veda ediyor.

Ali İpin kimdir

Ali İpin 21 Aralık 1955 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 1975 yılında girdiği Ankara Devlet konservatuvarı tiyatro bölümünden 1978 yılında mezun olan Ali İpin, 1981’de Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılarak İsviçre’nin Cenevre şehrindeki Conservatoire de Genéve’nin drama bölümüne misafir öğrenci olarak eğitim kariyerine devam etti.

1982 yılında Türkiye’ye dönerek tekrar Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne giren Ali İpin, 1985 yılında altı ay süre ile Cenevre’ye gönderildi. Bu süre içinde La Cour des Miracles tiyatrosunda reji asistanlığı yapan sanatçı Devlet Tiyatrosu bünyesinde kırkın üzerinde oyunda rol alıp, 6 oyunda da yardımcı yönetmen olarak görev aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri