Ana SayfaTürkiyeEdirne'de bir hastane müdürü, hizmetliden 10 bin lira rüşvet ve votka istedi

Edirne’de bir hastane müdürü, hizmetliden 10 bin lira rüşvet ve votka istedi

Edirne'nin Meriç ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde çalışan bir hizmetli, hastane müdürünün kendisinden 10 bin lira rüşvet ile votka istediğini öne sürdü

Edirne’nin Meriç ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde çalışan bir hizmetli, hastane müdürünün kendisinden 10 bin lira rüşvet ile votka istediğini öne sürdü. Hastane müdürü, soruşturma kapsamında açığa alındı.

Edirne’de bir hastane müdürünün hizmetliden yüklü miktarda rüşvet ve votka istediği iddia edildi.

Meriç İlçe Devlet Hastanesi’nde hizmetli olarak çalışan Halil Bozkır, hastane müdürü H.D.’nin, 5 gün mazeretsiz işe gitmemesi üzerine hakkında tutulan tutanağın silinmesi için kendisinden 10 bin lira rüşvet ile viski ve vişne suyu istediğini iddia etti. Bozkır, iddiasını Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile Edirne Valiliği ve Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’ne verdiği şikayet dilekçesinde dile getirdi.

İddialar üzerine Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, 17 Aralık 2020 tarihinde olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında hastane müdürü H.D., görevden alındı. Hizmetli Halil Bozkır’ın ise görev yeri değiştirildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusuyla ilgili soruşturmanın ise devam ettiği öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri