Ana SayfaTürkiyeEğer önlem alınmazsa... Akit TV Haber Müdürü Murat Alan’a saldırıya tepki yağıyor

Eğer önlem alınmazsa… Akit TV Haber Müdürü Murat Alan’a saldırıya tepki yağıyor

Akit TV Haber Müdürü Murat Alan’a saldırıya tepki yağıyor. Generaller için “Eşek gibi Erdoğan’ın arkasında saf tutacaklar” dediği için bugün Cuma namazı çıkış 4 kişinin beyzbol sopalı saldırısına uğrayan Murat Alan için gazeteciler tek ses oldu. Fikri Akyüz ve Kenan Alpay, Akit Haber Müdürü Murat Alan’ı hedef alan saldırıyı sert ve güçlü bir şekilde eleştirdi.

Taha Ün de “Yakın arkadaşım” dediği Murat Alan’a yapılan saldırıyı kınayan açıklamalar yaptı.

Fikri Akyüz ve Kenan Alpay son aylarda artan gazetecilere saldırı haberlerine değinerek kritik uyarılarda bulundu.

Hatırlanacağı gibi kısa süre önce Yavuz Selim Demirağ, İdris Özyol ve Sabahattin Önkibar gibi hükümete muhalif isimler evlerinin yakınında saldırılara uğramıştı.

Fikri Akyüz Murat Alan için paylaştığı twitter mesajında şunları söyledi:

Muhalif isimler Yavuz Selim Demirağ ve Sabahattin Önkibar son bir ay içinde dövüldü.  Bugün, iktidara yakın isimlerden Murat Alan dövüldü. Fikir fikirle çürütülür. İfade suç içeriyorsa Yargı devreye girer. Bu kadar basit cümleleri bana yazdıran bu ülke, evet, delirmiştir!

Akit TV’den Kenan Alpay ise “Gazetecilere Saldırı trendi hız kesmiyor. Kısa bir süre önce Yavuz Selim Demirağ ve İdris Özyol’u hastanelik eden şehir eşkıyaları bugün de Murat Alan’a saldırdılar. Sopalı saldırılar engellenemezse gazeteciler ve gazeteler silahlı, molotoflu, el bombalı saldırılara da hedef olur” sözleriyle tehlikenin büyüklüğüne dikkat çekti.

Taha Ün’den Murat Alan açıklaması

Taha Ün, gazetecilere yönelik artan şiddet dalgasının tehlikeli bir dönemin habercisi olduğunun altını çizerek Murat Alan’a saldırıyı kınayan şu mesajları paylaştı:

Toplumun farklı kesimlerinden, farklı düşüncelere sahip gazetecilere yönelik son dönemde artan şiddet dalgası tehlikeli bir dönemin habercisi. Türkiye’nin önceki tecrübelerine de bakacak olursak gazetecilere saldırılar ile başlayan her sürecin sonu kaotik ortamlara olmuştur. Siyasi ve fikri açıdan nerede duruyorsa dursun tüm medya mensupları amasız, fakatsız bu saldırıları kınamalı ve sıradanlaştırılmaya çalışılan şiddete karşı ortak tepki koymalıdır. Bu kapsamda bugün alçakça saldırıya uğrayan değerli dostum Murat Alan’a geçmiş diyor, saldırıyı gerçekleştirenleri derin bir nefretle kınıyorum.

Şamil Tayyar: Dilerim Murat Alan’a saldıranlar en ağır şekilde hesabını verirler

Eski AK Parti vekili Şamil Tayyar “Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’a yönelik saldırıyı şiddetle kınıyorum, Rabbim şifa versin. Hiçbir gerekçe saldırının mazereti olamaz. İnanıyorumki saldırganlar en ağır şekilde hesabını verirler. Ayrıca gazetecilere yönelik artan saldırılar mercek altına alınmalıdır.” sözleriyle Murat Alan’a saldırıyı kınadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz