Ana SayfaTürkiyeEkonomist Özcan’dan AK Parti’nin tepki çeken videosuna rakamlarla cevap: Asıl siz kimsiniz?

Ekonomist Özcan’dan AK Parti’nin tepki çeken videosuna rakamlarla cevap: Asıl siz kimsiniz?

AK Parti’nin gündeme oturan ve tepki toplayan videosu hakkında Serkan Özcan’dan çarpıcı bir yorum geldi.

AK Parti’nin Gençlik Kolları tarafından yayımlanan “Sen kimsin” başlıklı video, topladığı tepkilerle Türkiye’nin gündeminde olmayı sürdürüyor.

Hamasi bir dil kullanan, üslup ve içerik yönünden çokça tartışılan videoya toplumun her kesiminden tepkiler yükselirken, çarpıcı bir eleştiri de Serkan Özcan’dan geldi.

Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Ekonomist Serkan Özcan, paylaştığı rakamsal tablolar eşliğinde şu ifadeleri kullandı:

“Asıl Siz Kimsiniz?” 15-24 yaş nüfusumuz 11,7 milyon. Bunların 6,9 milyonu işgücünde değil. İşgücüne giren sadece 4,8 milyon. Bu kadar düşük genç işgücü katılımına rağmen 1,25 milyon genç iş bulamıyor. Genç işsizliğimiz %26!! 11,7 milyon gencimizin istihdam oranı %30,4!!

27 ülke ve 446 milyon nüfustan oluşan Avrupa Birliği’nde ise toplam genç işsizliği sadece 3 milyon. AB’de genç işsizlik oranı ise salgın nedeniyle geçtiğimiz yıla göre yaklaşık 3 puan artmış olmasına rağmen hala %17,6 düzeyinde.

Ne eğitimde ne istihdamda olan 25 yaş altı nüfusumuz 3,5 milyon, oranı ise %30!! Avrupa Birliğinde aynı oran %14!! İşin daha acısı geçtiğimiz yılsonuna göre iş bulma ümidi olmayan nüfustaki artış % 130!! İş yok, umut yok. İş bulabilenler ise ağır geçim şartları altında eziliyor.

Bütün bu resme bakıp size sormak lazım. “Asıl siz kimsiniz?” Nerden çıkarıyorsunuz gençleri kutsallarını, inançlarını, sevdiklerini kullanarak kandırabileceğinizi? Hangi propaganda yaptığınız adaletsizlikleri, yarattığınız fakirliği, umutsuzluğu ve hukuksuzluğu unutturabilecek?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri