Ana SayfaTürkiyeEkrem İmamoğlu: İstanbul beni bekler

Ekrem İmamoğlu: İstanbul beni bekler

31 Mart seçim süreci özellikle İstanbul’da içinden çıkılamaz bir hal almış durumda. CHP’li Ekrem İmamoğlu AK Parti’nin oyların yeniden sayılmasını istediği ancak YSK’nın reddettiği Büyükçekmece’de konuşma yaptı.

Ekrem İmamoğlu: Ben İstanbul’a hizmet etmeye geldim

Kesin olmayan sonuçlara göre, İBB’nin yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu, altıncı kez Büyükçekmece Belediye Başkanı seçilen Hasan Akgün’ü tebrik edip, yaklaşık 10 bin kişiye konuştu. ”Biz, devletin kurumlarına inandık, güvendik” diyen İmamoğlu, ”Sandıklarda seçilenler belli oldu. Millet gitti, oy kullandı. Her şey belli oldu Oylar sayıldı. Birileri, başarısızlıklarına kılıf uydurmak istiyor olabilir. Beni ilgilendirmiyor. Biz, bu şehre hizmet etmeye geldik. On binlerce insanlar sandıkların başında. Hiç ayrılmayacaklar bu iş sonuçlanıncaya kadar. Emeklerine sağlık, Polisimizin, emniyetimizin emeklerine sağlık. Ayaklarına taş değmesin. Ama boğmayın bizi. Normalleşelim. İstanbul beni bekliyor, beni. İstanbul beni bekliyor” şeklinde konuştu.

Kesin olmayan sonuçlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte, mazbatasını alan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e tebrik ziyaretinde bulundu. İmamoğlu ve eşinin belediye binasına ulaşması, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle zorlukla gerçekleşti. İmamoğlu, konuşmasını, yaşanan izdiham nedeniyle planlanan alan yerine, meydana yaklaştırılan seçim otobüsünün üzerinde yapmak zorunda kaldı. Yaklaşık 10 bin kişilik coşkulu bir kalabalığa konuşan İmamoğlu, ”İstanbul’un umudu İmamoğlu” sloganıyla karşılandı. İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları şunlar oldu:

Çocuklara, kadınlara, gençlere ve şehrin tüm insanların teşekkür ediyorum. Bu milleti, İstanbul’umuzu, insanımızı çok seviyoruz. Her gün bir yere gitmeye çalışacağım. Dün Kartal’daydım. Bugün de Hasan Akgün başkanımı hem ziyarete geldim hem de 10 yıldır yaptığımız gibi sohbet etmeye geldim. Tecrübelerinden ve güzel düşüncelerinden faydalanıyorum. Bu kente kattıklarını iyi biliyorum. Yolu açık olsun. Onu tebrik etmeye, ‘Hayırlı olsun’ demeye çiçeğimle onu kutlamaya geldim ama çiçeği arabadan alamadım izdihamdan. Benim çiçeğim yanımda tabi, eşim.

İmamoğlu: Hiç kimseyi ayırmadan, kimseyi dışarda bırakmadan çalışacağım

Bu şehre gönülden hizmet etmek istiyoruz. Seçmen, sandıkta bir mesaj verdi. Seçmen ‘Bu şehre hizmet et. Sen, bu şehre hizmet ederken, 16 milyon vatandaşı, bir bütün kabul ederek hizmet et. Kimseyi, kimseden ayırt etme’ dedi. Ben, bu mesajı sandıktan aldım. Bu şehre beraber çalışmaya ve üretmeye varım. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da burada. Göreceksiniz, bu kardeşiniz, İstanbul’un 39 belediye başkanını da aynı şekilde karşılayacak, hiç kimseyi birbirinden ayırmayacak, herkesi kucaklayacak. Hiç kimseyi dışarda bırakmayacak. Hiçbirini birbirinden ayırmadan İstanbul’a hizmet edeceğime, hepinizin huzurunda söz veriyorum.

“Efendim, seçilirseniz Ankara ile ilişkileriniz nasıl olacak?” Seçilirsem, Ankara ile ilişkilerim çok iyi olacak. Ben, hizmet için benden kaçanı kovalarım. Benden kaçamazlar. ‘Efendim, ama Sayın Cumhurbaşkanı seni istemiyor…’ Öyle bir isteyeceğim ki. Bu şehrin yaşayanı değil mi kardeşim? Bu ülkenin Cumhurbaşkanı değil mi? Bu millet oy verdi mi? Verdi. O zaman bu kardeşiyle, bu şehrin belediye başkanıyla bu ülkeye hizmet etmek zorunda. Bitti. 2 kere 2 4 eder. Barışmaya geldik, barışmaya.

Ekrem İmamoğlu: Biz millete inandık

Bu akşam eve giderken, siyasi düşüncesinden dolayı, yüzü asık biriyle karşılaşırsanız, gidin ona sarılın. Bizi kim bölebilir. Uydurma işler üretenler var. Onlara da kimse aldanmasın. Biz, devletin kurumlarına inandık, güvendik. Millete inandık. Sandıklarda seçilenler belli oldu. Millet gitti, oy kullandı. Her şey belli oldu Oylar sayıldı. Birileri, başarısızlıklarına kılıf uydurmak istiyor olabilir. Beni ilgilendirmiyor. Biz, bu şehre hizmet etmeye geldik. On binlerce insanlar sandıkların başında. Hiç ayrılmayacaklar bu iş sonuçlanıncaya kadar. Emeklerine sağlık, Polisimizin, emniyetimizin emeklerine sağlık. Ayaklarına taş değmesin. Ama boğmayın bizi. Normalleşelim. İstanbul beni bekliyor, beni. İstanbul beni bekliyor.

Ekrem İmamoğlu: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

-Benim küçücük çocuklarımın eğitimleriyle, bu milletin huzuruyla, barışmasıyla, uzlaşmasıyla ilgileneceğim. Şu alanda herkes var. Ben, herkesten oy istedim. Bana da herkes oy verdi. Buna inanıyorum. Sandık işi bitti. O sandıktaki 16 milyon insanın oyunu tek görüyorum. Ve bu şehirde, hepinize, bana göre dünyaya örnek bir sözü hatırlatıyorum: ”Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”. Bu kadar basit. Biz, bugüne kadar şunu söyledik. Artık kimse birbirinin inancını, vatan sevgisini ölçmeye çalışmasın. Herkes bu vatanı çok seviyor. Daha güzel şeyler üreteceğiz.

Başka çabalara gerek yok. Emniyetimizi, polisimizi yormayın. Kapı kapı gezip insanları tedirgin etmeyin. Biz, bu şehirde, devletimizin seçimle ilgili gerekli kurumların teminatlarıyla seçime girdik. O bakımdan insanların zihnini bulandırmaya gerek yok. Şu kadar farkla oy kazandık, onları bir kenara koy. Benim kadar bu şehirde bu kadar insanın gönlünü kazanmış bir belediye başkanı olmayacak. Allah’ım ne benim yüzümden ne de sizin yüzünüzden gülücükleri eksik etmesin. Kol kola omuz omuza bu kenti birlikte yaşayacağız. Vatanımız, milletimiz, şehrimiz için çalışmaya başlayacağız. Ben sizi çok seviyorum. İyi ki varsınız, hepinizle yine buluşmak dileğiyle.


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz