Ana SayfaTürkiyeEkrem İmamoğlu: Neyin yanlış olduğunu kendilerine ifade etsem yanlış mı olur?

Ekrem İmamoğlu: Neyin yanlış olduğunu kendilerine ifade etsem yanlış mı olur?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bosna – Hersek ziyareti dönüşü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i evinde ziyaret etti.

Eşi Dilek İmamoğlu ve kızı Beren ile birlikte Meral Akşener’i Beylerbeyi’ndeki konutunda ziyaret eden Ekrem İmamoğlu yaklaşık bir saat süren ziyaret sonrası Akşener ile birlikte kameraların karşısına geçti.

Kanal İstanbul’a neden karşı olduğunu Akşener’e anlattığını ifade eden Ekrem İmamoğlu, “Kanal İstanbul süreci ile ilgili elde ettiğimiz teknik verileri ana başlıklarıyla paylaştım. Zaten kendileri de parti bünyesinde çalışmalarını sürdürüyorlardı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu vasıtasıyla süreçleri kendileriyle paylaşıyorduk. Dolayısıyla çok verimli bir sohbet oldu. Bize evinin kapısını açtığı için de çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘Neyi yanlış bulduğumu kendilerine ifade etsem. Yanlış mı olur?’

Bir gazetecinin “Kanal İstanbul ile ilgili turlarınız devam edecek mi? Özellikle, ‘Cumhurbaşkanı ile görüşmek istiyorum, ikna edebilirim’ dediniz. Bir ışık alıyor musunuz, öyle bir davet olur mu?” sorusuna İmamoğlu, şu şekilde cevap verdi: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı demek; 16 milyon insanın derdini hisseden kişi demek. Biz şuanda bilimsel çalışmalar sürdürüyoruz. Aynı şekilde İYİ Parti bu sürece dahil ve bilimsel çalışmalar yapıyor. Ocak ayında kendi çalıştayları var, bizim çalıştaylarımız olacak. Ben elde ettiğimiz verileri keyifle Sayın Cumhurbaşkanı ile paylaşmak isterim. Temmuz’dan beri kendilerinden randevu talebim var. İstanbul’un deprem sorununu, mülteci sorununu konuşmak isterim. Kanal İstanbul ile ilgili neyi yanlış bulduğumu kendilerine ifade etsem. Yanlış mı olur? Çok doğru olur! Bizim beklentimiz bu. Israrla talep edeceğim. Sayın Cumhurbaşkanı bizi davet ederse koşa koşa gideriz. Süreci anlatırız. Gördüğümüz aksaklıkları ve İstanbul’a dair gördüğümüz tehditleri anlatırız. Bu kadar net. Ülkenin hiyerarşisi bu şekilde işler diye düşünüyorum. Beklentimiz bu”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz