Ana SayfaTürkiyeEkrem İmamoğlu sağ kolu Murat Ongun'u danışman olarak atadı

Ekrem İmamoğlu sağ kolu Murat Ongun’u danışman olarak atadı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün bir dizi atama gerçekleştirdi. Atamalarda ilk göze çarpan detaylardan biri Murat Ongun. Ekrem İmamoğlu uzun zamandır birlikte yol yürüdüğü Murat Ongun’u danışman olarak atadı. İşte İmamoğlu’nun 2 bürokrat ve 5 danışman atamasıyla ilgili detaylar…

İBB yönetiminde değişiklikler! Ekrem İmamoğlu ilk atamasını yaptı

Ekrem İmamoğlu’nun atamalarındaik en dikkat çeken farklılıklardan biri özel kalem müdürlüğünde gerçekleşti. Özel Kalem Müdürü ile Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı değiştirildi. İmamoğlu’nun Özel Kalem Müdürü, 1995 yılından beri İBB’de görev yapan Nuri Sait Yıldırım oldu. İBB’nin yeni Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı da Nurten Uğursoy oldu.

Atamada Murat Ongun detayı

İstanbul’da başkan seçildikten ancak 17 gün sonra matbatasını alabilen Ekrem İmamoğlu, belgesini almaya giderken yaanındaki tek isim gazeteci Murat Ongun’du. Beylikdüzü’nden beri yanından ayırmadığı ve kendisinin sağ kolu olduğu konuşulan Murat Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı olarak atandı.

Ekrem İmamoğlu'nun başarısının perde arkasındaki isim Murat Ongun

Atamalarda kimler var?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı Ekrem İmamoğlu 17 Nisan günü mazbatasını alarak göreve başladıktan sonra ilk atamalarını yaptı. 1995 yılından beri İBB’de görev yapan Nuri Sait Yıldırım İBB Özel Kalem Müdürü oldu.

Yıldırım, 1998 yılından bu yana İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş olarak görevini sürdürüyordu. Müfettişliğinin ilk yıllarında İBB Kent Orkestrası Müdürlüğü’nde iki yıl müdür yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı görevlerini yürüttü. Yıldırım, İmamoğlu’nun atamasının ardından 25 Nisan 2019 tarihinde İBB Özel Kalem Müdürü sıfatı ile görev yapmaya başladı.

İBB’nin yeni Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı da Nurten Uğursoy oldu.1982 yılında İBB kadrosunda görev yapmaya başlayan Uğursoy, 2009-2015 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü, 2015 yılından itibaren de Avcılar Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü olarak görev yaptı.

İmamoğlu 2 bürokratın dışında 5 danışman ataması da yaptı. Danışman olarak Melih Geçek, Ertan Yıldız, Naim Erol Özgüner, Yiğit Oğuz Duman ve Murat Ongun atandı. Ongun, İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminden beri basın danışmanlığını yapıyordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz