Ana SayfaTürkiyeEkrem İmamoğlu seçilirse 'itlik tartışması' nedeniyle görevden alınabilir

Ekrem İmamoğlu seçilirse ‘itlik tartışması’ nedeniyle görevden alınabilir

Gazetecilik faaliyetlerine yeni kurduğu YouTube kanalıyla devam eden Çağlar Cilara, gündemin sıcak nabzını tutmaya devam ediyor. Bugün konuk ettiği Ali Tarakçı ile seçimleri ve Ekrem İmamoğlu üzerinde yürüyen ‘itlik’ tartışması masaya yatırıldı. Çağlar Cilara’nın konuğu Ali Tarakçı, iktidarın Ekrem İmamoğlu’na itlik tartışması üzerinden dava açmayı planladığını, onu böylelikle görevden almayı istediğini iddia etti.

İşte Ali Tarakçı’nın Çağlar Cilara’ya yaptığı Ekrem İmamoğlu ve görevden alma açıklaması…

Ali Tarakçı: Ekrem İmamoğlu görevden alınabilir

İtlik üzerinde neden çok duruluyor? Benim kaygılarım açısından, siyaset okuma açısından gördüğüm olay şu. Bunun üzerinden Ekrem İmamoğlu’na ceza vermek mümkün. Devletin valisine hakaret etmesi üzerinden hapis cezası alabilir.

Ekrem İmamoğlu’na ceza verdirebilir. Bu ceza Ekrem İmamoğlu’nun kamu görevi yapmasına engel olabilir. Bence bütün kurguyu bunun üzerine kuruyorlar. Bu seçimlere yetişmez. Ama Ekrem İmamoğlu kazanırsa yetişir.

Ekrem İmamoğlu seçildikten sonra ceza alırsa görevden alabilirler.

Benim için beyan esastır. Söylemedim diyorsa söylememiştir. Ben bu itlik meselesinin üzerinde durulmasının iktidar tarafından bilinçli olarak yürüttüğünü düşünüyorum. Özür dilese suç ortadan mı kalkar? Özür dileyip kabul etmiş olunca da dava açabilme hakları ortaya çıkacak.

Ancak 24 Haziran günü seçimi farkla kazandığında da o işin kapanacağını düşünüyorum.

Çağlar Cilara’nın Ali Tarakçı ile röportajını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Erdoğan bugün ne demişti?

Cihannüma ve Kadim Dostlar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘itlik tartışması’ meselesine değinmiş ve Ekrem İmamoğlu’nun özür dilemesi gerektiğini belirtmişti:

Böyle bir kişi benim milletimden başta Ordu valimizden özür dilemedikçe böyle bir adaylığa layık olmak, böyle bir makama gelemez. Bu makamda bulunanların her şeyden önce edeple bu makama gelmesi lazım. Ondan sonra bu milletin polislerine şerefsizler ifadesini kullanan bir güruhun da yanında olduğunu düşünün. Şu anda seçim sathı mailindeyiz. Valimiz tabii ki bunu yanıda bırakmayacaktır. Davasını açmak suretiyle süreci devam ettirecektir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz