Ana SayfaTürkiyeEkrem İmamoğlu Süleymancı mı? Fotoğrafı ilk kez yayınlandı

Ekrem İmamoğlu Süleymancı mı? Fotoğrafı ilk kez yayınlandı

Ekrem İmamoğlu Süleymancı mı tartışması yeniden alevlendi. Fehmi Çalmuk adlı gazeteci bugün yazısında CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun Süleymancı olduğunu iddia etti. Bir de İmamoğlu’nun çok küçük yaşlarda çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Çalmuk fotoğrafın ilk kez yayınlandığını belirtti.

Fehmi Çalmuk Ekrem İmamoğlu Süleymancı mı tartışmalarını yeniden başlatan yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Aynı yolu izleyen ve daha sessiz genişleyen Süleymancıları unutmamak gerekiyor. Ekrem İmamoğlu’nun çocukluk yıllarında Süleyman Hilmi Tunahan’ın ‘Kur’an talebelerinden’ biri olduğunu belirtmeye gerek var mı?”

Fehmi Çalmuk’a göre Ekrem İmamoğlu’nun bu fotoğrafı basında ilk kez yer aldı.

Fatih Tezcan da iddiayı dile getirmişti

Ekrem İmamoğlu Süleymancı mı tartışması aslında yeni bir mesele değil. Daha önce gazeteci Fatih Tezcan Ekrem İmamoğlu’nun Süleymancılar cemaatine yerleştirildiğini iddia etmişti.

FETÖ tutmayınca!

Daha önce Ekrem İmamoğlu’nu FETÖ ile iltisaklı göstermek için yoğun çaba harcayan AK Parti medyasının son hamlesi AK Parti’yi Süleymancı göstermek oldu. AK Parti medyası kendini cemaatlere o kadar kaptırmış vaziyette ki belki de Ekrem İmamoğlu gibi birinin normal, düz bir Müslüman olabileceği hiçbir zaman akıllarına gelmiyor!

Vikipedi kaynağına göre Süleymancılar

Süleymancılar ya da Süleymanlılar Türkiye’de bir cemaattir. İsmini Süleyman Hilmi Tunahan’dan alır. 1990’ların başında Türkiye’de tahmini iki milyon civarı üyesi vardı. Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’da şubeleri vardır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz