Ana SayfaTürkiyeEkrem İmamoğlu'ndan Bahçeli'ye: Muhatap almıyorum

Ekrem İmamoğlu’ndan Bahçeli’ye: Muhatap almıyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bizi her zaman teftiş etsinler, hiçbir sıkıntı yok” dedi. İmamoğlu, kendisini hedef alan Devlet Bahçeli için de “Bizim gündemimizde değil. Sözlerini de muhatap almıyorum” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi hakkında ortaya atılan iddialara ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin TBMM grup toplantısında “İddialar doğru çıkarsa İBB Başkanı’nın bir saniye o koltukta durmaması gerekir” açıklamasına yanıt verdi. İBB’ye yönelik başlatılan ‘terör teftişi’ soruşturmasına liyakat vurgusu yapan İmamoğlu, Bahçeli hakkında yöneltilen soruya ise “Bizim gündemimizde değil. Açıkçası sözlerini de muhatap almıyorum” yorumunda bulundu.

“MUHATAP ALMIYORUM”

İmamoğlu, Başakşehir Veri Laboratuvarı’nın açılış töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu’na, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin TBMM grup toplantısında İBB’deki terör soruşturması ile ilgili yaptığı “İddialar doğru çıkarsa İBB Başkanı’nın bir saniye o koltukta durmaması gerekir” açıklaması soruldu. İmamoğlu ise Bahçeli’yi muhatap almadığını ifade ederek, “Gündemimizde yok” ifadesini kullandı.

İMAMOĞLU’NDAN ‘SIKINTI YOK’ MESAJI

İmamoğlu, kendisi hakkında iddianame hazırlandığı iddialarına ilişkin şunları söyledi:

“İddianame iddiası. Hukukçu olarak güzel espri olur bunlar. Bu esprileri her gün görüyoruz, yaşıyoruz, takip ediyoruz. Gerekli işlemleri yapıyoruz. Devletin her kademesindeki insanlar, müfettişleri, valileri, vali yardımcıları, adına kim derseniz deyin, bakanları, herkes görevini layıkıyla yapsın. Biz de layıkıyla yapalım. Bizi soruşturmaya, daha doğrusu incelemeye gelmişlerdir. Başımızın üstüne yerleri var. Müfettişler her zaman bizi teftiş etsinler, denetlesinler, incelesinler. Zaten incelemeliler. Bizim de burada hiçbir sıkıntımız yok. Onları en iyi şekilde ağırlıyoruz. Yeter ki herkes görevini saygın, kamu ahlakı düzeni içerisinde yapsın. Bizim kapımız ardına kadar açık. Yazışmalar yapıyoruz. Bizim yazdığımız yazıların ciddiyetinde yazıları diğer kurumlardan da bekliyoruz. Şu anda bizim gündemimiz bu. Bir de işte böyle, gençliğe teknoloji merkezi açmak. Ne yazık ki ülkenin yoksulluğuyla mücadelede Türkiye’nin en büyük ekmek fabrikasını açmak üzereyiz. Yüzde 90-95 seviyelerine geldi. Mart ayında açacağız. Bizim gündemimiz bu.”

Ekrem İmamoğlu’nun “Türkiye’nin en büyük ekmek fabrikasını açmak üzereyiz” sözlerine gazeteciler “Fırıncılar biraz kızacak” karşılığını verdi. Bunun üzerine ise İmamoğlu, “Fırıncıların kızacağı yer, Türkiye’de enflasyonu yüzde 36 açıklayan, ama gerçek enflasyonun yüzde 60’ta olduğu, üretici fiyatlarının ise yüzde 85-90’lar seviyesinde olduğu ekonomiyi yönetenlere, hükümete. Bizimle ilgisi yok” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri