Ana SayfaTürkiyeEkrem İmamoğlu'ndan yeni bir Kanal İstanbul çıkışı geldi

Ekrem İmamoğlu’ndan yeni bir Kanal İstanbul çıkışı geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden Kanal İstanbul'a ilişkin yeni bir paylaşımda bulundu

Son günlerde sık sık yaptığı Kanal İstanbul çıkışlarıyla gündeme gelen İBB Başkanı İmamoğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin yeni bir paylaşım yaptı.

Kanal İstanbul Projesi’ne tepkisini sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter’dan videolu paylaşım yaptı, “Kanal İstanbul’a kimin ihtiyacı var? Şehrimizin ve ülkemizin geleceğini ipotek altına almak isteyen, stratejik olarak zorda kalmamızdan menfaati olan bir avuç insanın ihtiyacı var” dedi.

Oyunlara açık hale geleceğiz

İmamoğlu’nun paylaştığı videoda, “Türkiye’yi zor durumda bırakmak isteyen güçlerin oyunlarına açık hale geleceğiz. Kendi kazdığımız kanala kendimiz düşeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

“Kanal İstanbul bazları için inanılmaz bir proje. Mesela dünyanın en yüksek faiz oranıyla Türkiye’ye borç veren yabancı finans çevreleri ve onların yerli ortakları için” diye başlayan videoda şunlar kaydedildi: “Onlar Kanal İstanbul’un iç finansmanla yapılamayacağını bildikleri için yine en ağır koşulları dayatacaklar. Her dakika artan döviz borçlarını ve onların çılgın faizlerini vergilerimizle bizler ödeyeceğiz, çocuklarımız ödeyecek.Üstelik Kanal İstanbul yüzünden Montrö Sözleşmesiyle elde ettiğimiz yetkileri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacağız. Boğazlar üzerindeki haklarımızı sınırlandırmak, Türkiye’yi zor durumda bırakmak isteyen güçlerin oyunlarına açık hale geleceğiz. Kendi kazdığımız kanala kendimiz düşeceğiz. Onun için diyoruz. Başka seçenek yok. Ya Kanal Ya İstanbul.”


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri